11
2019
2018-03-07

Trzy wystawy w hołdzie bohaterom


1 marca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim włączył się w akcje upamiętniania Żołnierzy Wyklętych, czyli tych, którzy po 1945 roku kontynuowali partyzancką walkę z okupantem sowieckim.

Podlasie, zwłaszcza teren powiatu sokołowskiego, w tym i naszej gminy Kosów Lacki, było areną niezwykle krwawych i zaciętych walk. Burzliwy dyskurs toczący się wokół tych, którzy nie uwierzyli w „wyzwolenie” i zachowali swą niezłomna postawę odzwierciedlają przygotowane w naszym ośrodku wystawy.

Dwie z nich są autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej: „Mazowsze i Podlasie w ogniu 1944-1956” oraz „Czas Niezłomnych. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956” – wpisują się one w obchodzoną w tym roku rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Trzecia wystawa „Podlaskie podziemie niepodległościowe w literaturze”, przygotowana przez MGOK, pokazuje prace badawcze, wspomnienia, komiksy poświęcone Żołnierzom Niezłomnym.

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci O Żołnierzach Wyklętych wyświetliliśmy również film dokumentalny Adama Sikorskiego „Kamienie wołać będą” zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.
 

Info / Fot. MGOK Kosów Lacki

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czczą bandziorów. Dobrze, że tylko dwóch.

PP
2018-03-12 14:33:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe