2
2020
2016-02-17

Trwają konsultacje


Od ubiegłego tygodnia trwają konsultacje społeczne dotyczące planowanej budowy farmy wiatrowej Bielany. Polska Energia Wiatrowa, inwestor projektu, przeprowadza indywidualne spotkania z mieszkańcami w ich domach. Mają one na celu potwierdzenie i uzupełnienie wiedzy na temat inwestycji, przedstawienie jej założeń oraz konsultacje możliwej współpracy z mieszkańcami w trakcie jej trwania.
 
Projekt farmy wiatrowej Bielany zakłada budowę 9 turbin wiatrowych w granicach gmin: Sokołów Podlaski i Bielany. Został on zmodyfikowany przez inwestora w stosunku do pierwotnych założeń z 2008 roku, które zakładały dwukrotnie większą ilość siłowni. Miały na to wpływ między innymi sugestie mieszkańców. Na ich podstawie zmniejszono liczbę turbin i zwiększono ich odległość od zabudowań.
 
Obecnie prowadzone spotkania mają na celu sprawdzenie stosunku mieszkańców do inwestycji w nowym kształcie, uzupełnienie wiedzy o niej oraz konsultacje możliwych form bezpośredniej współpracy inwestora z lokalną społecznością. Jest to kolejny etap założonego procesu komunikacji projektu.

- Bardzo zależy nam na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, dla których elektrownia wiatrowa stanie się wieloletnim sąsiadem. Przygotowaliśmy projekt tak, aby obszar oddziaływania elektrowni był jak najmniejszy. Jednocześnie chcielibyśmy, aby mieszkańcy odczuli rzeczywiste korzyści z jego powstania, mówi Mikołaj Kuczyński, kierownik projektu FW Bielany. 
 
Osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji na temat prowadzonych spotkań mogą uzyskać je bezpośrednio pod nr 696 060 795. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.fwbielany.pl 
 

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Do "Przestroga" nerwicę to masz, ale nie od wiatraków. Powinieneś się leczyć.

Ewa
2016-02-24 08:15:16

Też nie rozumiem szału przeciwników wiatraków. Jak stoją z daleka od domów to co komu przeszkadzają?

Mundek
2016-02-24 08:14:12

Też jechałam tamtą drogą i ataku paniki nie dostałam .

qwerty
2016-02-19 22:18:55

Do Titan czy mogę się do Ciebie wprosić , by na własne oczy i uszy się przekonać o tym co piszesz. kawę i dobre ciasto przywiozę w ramach podziękowania za Twoją gościnę

as
2016-02-19 13:48:24

A ja mieszkam ok. 900m od jednego z wiatraków i jakoś nie przeszkadza mi ani mrugające gdzieś światło, ani hałas (bo żadnego pochodzącego od wiatraka najzwyczajniej nie słyszę),ani nic innego pochodnego od wiatraka. Lubię nawet jego imponujący widok. Przestrzegam za to przed opiniami tych, którzy znają turbiny wiatrowe z jakichś tam opinii które gdzieś kiedyś usłyszeli.

Titan
2016-02-18 22:19:24

Każdej osobie która popiera budowę wiatraków zalecam małą wycieczkę z Liwa w kierunku na Dobre. W tamtym regionie ustawiono około 20-30 wiatraków( i kolejne są w budowie) Proszę spędzić tam trochę czasu w ciągu dnia i po zmroku i wtedy można mówić o swoich odczuciach. Po zmroku zapalają się pulsująco czerwone światła na wiatraku wszytskie w jednakowym czasie i "mrygają". Osobiście przejeżdzając tamtą drogą myślałam, że dostane jakiegoś ataku nerwicy. Tak działają na ludzi te wiatraki. Już nie mówię o tym że rozpraszają kierowcę. Jeżeli chcecie aby Wasze dzieci miały lęki nocne czy zaburzenia psychiczne to proszę bardzo zgadzajcie się na wiatraki za srebniki Unijne. Ale później nie narzekajcie, żę Wasze dzieci mają problemy na podłożu nerwowym.

Przestroga
2016-02-18 09:47:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe