17
2020
2013-04-19

Trwa rywalizacja o bezpieczeństwie


Przez dwa dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii.

Celem rywalizacji, jak co roku, było podniesienie świadomości bezpiecznego poruszania się po drogach. Przez dwa dni,18 i 19 kwietnia w Zespole Szkół w Sterdyni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu sokołowskiego, rywalizowali w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na terenie powiatu sokołowskiego organizacją rywalizacji zajęły się Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Zespół BRD.
W turnieju udział brały trzyosobowe zespoły dzieci i młodzieży. Turniej obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczny tor przeszkód składał się z ustawionych na boisku przeszkód, takich jak slalom, żmijka, łezka, ósemka, czy korytarz z desek. Najwięcej jednak problemów zawodnikom przysporzył slalom.
Po zaciętej rywalizacji, z finałowej siódemki, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tegorocznymi laureatami okazali się:
1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim
2. Szkoła Podstawowa w Łazowie
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca tablety, za drugie mp4, a za trzecie słuchawki.

Oprócz drużynowych nagród, szczególne wyróżnienie przypadło Tomaszowi Buczyńskiemu z Publicznej Szkoły nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Uczeń ten jako jedyny, bezbłędnie rozwiązał test znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zwycięzcom gratulowali i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach wręczali: Wójt Gminy Sterdyń – Czesław Marian Zalewski, Dyrektor WORD Jacek Kobyliński, Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Grażyna Binduła oraz szef sokołowskiej drogówki nadkom. Zbigniew Pilip.

Nad prawidłowością czwartkowego turnieju, czuwało jury w składzie – nadkom. Zbigniew Pilip z sokołowskiej Policji, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z WORD Siedlce oraz Kazimierz Wilczyński z Powiatowej Rady BRD.
19 kwietnia do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny powiatu, przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych. Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.


Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe