6
2020
2016-03-16

Traktorem w autobus


Kierowca ciągnika rolniczego uderzył w autobus. Ciągnik nie miał ważnych badań technicznych od kilkunastu lat. Od traktorzysty została pobrana krew do zbadania ewentualnej zawartości alkoholu.
 
We wtorek, 15 marca, około godz. 14.20 w Paderewku (gmina Sterdyń) doszło do wypadku drogowego autobusu i ciągnika rolniczego. Policjanci cały czas ustalają okoliczności tego zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło, kiedy autobus wyprzedzał ciągnik rolniczy, który w pewnym momencie skręcił w kierunku posesji i uderzył w autobus. Po uderzeniu ciągnik przewrócił się na bok. Mężczyzna kierujący traktorem, z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala. Na szczęście nikt z podróżujących autobusem nie ucierpiał.
 
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy autobusu – mężczyzna był trzeźwy. Ze względu na stan zdrowia, nie było możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego traktorem. Do zbadania ewentualnej zawartości alkoholu, pobrana została krew do późniejszych badań.
 
Podczas kontroli dokumentów okazało się, że ciągnik rolniczy nie posiadał ważnych badań technicznych od ponad 12 lat. Niestety to zły stan techniczny, często jest obok nieuwagi kierujących, główną przyczyną wypadków z udziałem sprzętu rolniczego. 
 
asp.szt. Sławomir Tomaszewski


« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Piszcie logicznie - autobusem w traktor /poprawnie / bo dzieci w przedszkolu wiedzą ,że leży ten co dostał !!! A już od redaktora tygodnika wymagamy więcej jak wiedza niemowlaka .

1234
2016-03-25 15:07:54

No cóż zaczyna się wiosna i takich traktów stanowiących zagrożenie na drodze będzie więcej. Nie rozumiem tych rolników, którzy jeżdżą takim sprzętem ... przecież można zadbać o stan ciągnika za niewielkie pieniądze, są dostępne całe gotowe kable i wszystkie lampy do oświetlenia ciągnika, jak również trójkąty wyróżniające, tylko ... !


2016-03-16 09:58:50
Strona 1/1


Dane kontaktowe