43
2019
2011-08-18

Tragiczne skutki nieodpowiedzialnej kąpieli


42 letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym po wyrobisku żwiru. Nad wodę przyjechał z synem i jego kolegą. Wszystko wskazuje na to, że każdy z nich był pod wpływem alkoholu. 

W sobotę trzynastego sierpnia, około godz. 16.45 w Hilarowie w gminie Sabnie, utonął 42-letni mieszkaniec gminy Sokołów Podlaski. Przyjechał nad wodę wraz ze swoim pełnoletnim synem i jego kolegą. Wszystko wskazuje na to, że  razem spożywali alkohol, a następnie postanowili się wykąpać. Niestety w pewnym momencie 42latek zaczął się topić. Na pomoc ruszyli ludzie znajdujący się na brzegu, jednak mimo ich szybkiej reakcji  nie dało się uratować tonącego. 

Natychmiast wezwano ratowników z PSP, którzy wydobyli mężczyznę na brzeg. Będący na miejscu lekarz karetki pogotowia, podjął akcję reanimacyjną, jednak po kilkunastu minutach stwierdził zgon czterdziestodwulatka.

To już kolejna ofiara nieodpowiedzialnej kąpieli na tym zbiorniku wodnym. Kilka lat wcześniej w tym samym miejscu utonął inny mężczyzna. Niestety bieżące kontrole policji  wykazują, że nieodpowiedzialnych osób, które przyjeżdżają w to miejsce  nadal jest bardzo dużo. Policjanci będą karać mandatami osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych.

Policja  przestrzega, aby kąpać się tylko na specjalnie wytyczonych kąpieliskach, tylko tam znajdują się wykwalifikowane osoby, które są w stanie udzielić nam pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku. Jednak musimy pamiętać również o tym, że organizm pod wpływam alkoholu funkcjonuje zupełnie inaczej i często nawet wykwalifikowana kadra nie będzie w stanie nam pomóc.

 

Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Po jasną cholerę policji rzecznik prasowy?

kik
2011-08-27 14:59:59
Strona 1/1


Dane kontaktowe