17
2020
2012-09-21

Tragedia w gminie Ceranów


20-letnia mieszkanka gminy Ceranów zmarła w wyniku porażenia prądem. Do tragedii doszło kiedy uruchamiała hydrofor. Najprawdopodobniej przyczyną tragedii była nieuwaga i złe zabezpieczenia przewodów elektrycznych przy silniku.

Dziś można już tylko zadawać sobie pytanie. Dlaczego? Czy tego dramatu można było uniknąć? Kto jest winny zaniedbania, że młoda dziewczyna, która tak naprawdę zaczynała dopiero swoje dorosłe życie nie żyje?
Tragedia wydarzyła się w piątek około godz. 18.25 w Rytelach Olechnych gm. Ceranów. 20-latka poszła do budynku gospodarczego aby włączyć znajdujący się tam hydrofor. Chustka, którą miała na głowie zsunęła się i dostała pod pasek klinowy urządzenia. Spowodowało to kontakt z silnikiem i niezabezpieczoną puszką z przewodami elektrycznymi. Lekarz i załoga  z wezwanej na miejsce karetki pogotowia bardzo długo prowadzili akcję reanimacyjną. Jednak nie udało się przywrócić czynności życiowych. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszystko wskazuje jednak, że był to nieszczęśliwy wypadek. Na tym etapie postępowania można przypuszczać, że głównymi przyczynami była nieostrożność, ale również niedbalstwo przy niezabezpieczeniu instalacji elektrycznej.
Policja po raz kolejny apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na właściwe dbanie o instalację elektryczną. Właściwa konserwacja i montowanie elementów zabezpieczających, uchronią od podobnych tragedii.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe