25
2019
2014-07-07

Totalnie teatralnie


Grupa teatralna „Kacperek” działająca przy SP 4 w Sokołowie ma kolejne powody do dumy. Do wielu nagród, które wywalczyła w ostatnim czasie, dodała następne.

Tym razem II miejsce i „Srebrną Kurtynę w uznaniu wysokiego kunsztu teatralnego zaprezentowanego na VI Mazowieckim Festiwalu Teatralnym im. Hipolita Szczerkowskiego” w Grodzisku Mazowieckim - otrzymało przedstawienie „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu trzecioklasistów. Natomiast drugi z prezentowanych spektakli - „Dom wschodzącego słońca” - w wykonaniu artystów z klas IV-VI został nagrodzony za najlepszy scenariusz „Totalnie Teatralnie 2014”. 
Jurorami festiwalu byli między innymi znani aktorzy Henryk Talar i Wojciech Asiński. Nagrodzona została również instruktorka grupy, Urszula Danielska, która od jedenastu lat wytrwale prowadzi grupę „Kacperek” i „Mini - Kacperek”. Współpracuje z Alicją Danielską, autorką scenariuszy prezentowanych przedstawień, Agatą Celińską, która projektuje i wykonuje dekoracje i kostiumy, Hanną Grochowską, przygotowującą młodych aktorów od strony wokalnej oraz Szymonem Grochowskim, zajmującym się stroną muzyczną przedstawień. Każdego roku podczas wyjazdów na występy grupie artystów towarzyszy grupa rodziców, służąca pomocą i wsparciem. W tym roku „Kacperkom” pomagały panie: Katarzyna Kudelska-Tomczuk, Olga Łukasiewicz, Małgorzata Ambroziak, Lena Grzymała, Hanna Baran, Agnieszka Praska oraz Marzena Praska i Maria Steć.
Uczestnicy wyjazdu dziękują za wsparcie Burmistrzowi Miasta Bogusławowi Karakuli.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe