2
2020
2017-11-28

Tomasz Sekielski w Kosowie


W środę 15 listopada 2017 roku gościem Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia w Kosowie Lackim był Tomasz Sekielski – znany z mediów dziennikarz najczęściej kojarzony z programami telewizyjnymi takimi jak „Kropka nad i”, „Prześwietlenie”, „Teraz my!”, „Po prostu”, „Woronicza 17”, „Czarno na białym” itd.

Pan Sekielski opowiadał o tajnikach pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza. Opowiadał o początkach swojej kariery, co w szczególności wzbudziło zainteresowanie młodzieży, która wkrótce rozpocznie lub już rozpoczyna swoją karierę zawodową, niektórzy, tak jak pan Sekielski już pracują w zespole redakcyjnym szkolnego radiowęzła. Opowiadał o kolejnych etapach w swoim bogatym i intensywnym życiu zawodowym, o doświadczeniach w pracy w kolejnych rozgłośniach radiowych i telewizjach, trochę o ludziach, z którymi współpracował. Swoje opowieści przeplatał pokazami zdjęć np. z relacji wojny w Kosowie, ukraińskiego Majdanu, obozów dla uchodźców. Ciekawa dla uczestników spotkania była też najmniej znana sfera życia zawodowego prelegenta, a mianowicie pisarstwo – z książkami Tomasza Sekielskiego m.in. z serii „Od deski do deski” do tej pory zetknęło się niewielu spośród uczestników spotkania.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim zostało zorganizowane w Kosowie w wyniku przystąpienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kosowa Lackiego do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Tygiel Doliny Bugu”. Dzięki temu uczniowie LO i BSI oraz zaproszeni do Kosowa przedstawiciele okolicznych oddziałów gimnazjalnych m.in. z Kosowa, Skibniewa, Prostyni i Małkini - a było ich łącznie około 250 osób – poznali wyjątkowego i uzdolnionego człowieka, poznali kulisy jego pracy, poznali tajniki pracy dziennikarza śledczego, reportera i pisarza, zdobyli autografy oraz selfie.
 
Infp / Fot.: PLO w Kosowie Lackim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe