29
2022
2015-01-22

To tylko nerwica?


Boli cię głowa, brzuch, ręce i nogi zaczynają drętwieć, a w nocy nie możesz spać, albo wręcz przeciwnie - śpisz 12 godzin na dobę i nadal czujesz się senny. Być może masz nerwicę!
 
Gdy lekarz wreszcie ją zdiagnozuje (co niekiedy bywa naprawdę czasochłonne, gdyż należy porobić wszystkie badania, aby wykluczyć inne choroby) wtedy ktoś powie: spokojnie, to tylko nerwica! Ciebie jednak wszystko boli, drażni i niekiedy masz ochotę zanurzyć się pod kołdrą i w ogóle nie wstawać. Ale żyć trzeba, prawda? Tylko jak, skoro choroba może doprowadzić nawet do tego, że przed każdym wyjściem z domu masz biegunkę albo wymioty. I właśnie wtedy najbardziej wkurzają cię znajomi, którzy próbują cię pocieszyć takimi słowami: weź się w garść, to tylko nerwica! Ich słowa brzmią jednak trochę inaczej: "Cholera, nie użalaj się nad sobą. Nie masz żadnej nerwicy, a jesteś zwykłym leniem". 
Z pewnością wtedy pomyślisz: człowieku, co ty wiesz o nerwicy?!
 
GDZIE SZUKAĆ PRZYCZYNY?
Przyczyn nerwic jest wiele. Jedną z nich jest silny, długotrwały stres. Inną z przyczyn są tłumione uczucia oraz wewnętrzne konflikty, z którymi człowiek nie umie sobie poradzić.  Często przyczyną nerwicy jest również niewystarczająca miłość jaką dostaliśmy od rodziców w dzieciństwie, a także zjawisko kompletnie przeciwstawne, czyli nadmierna opiekuńczość rodzicielska. 

- Dzieciństwo jest najważniejsze - podkreślają psycholodzy. - To, w jakiej rodzinie dziecko się wychowuje, ma ogromny wpływ na to, jakim będzie człowiekiem w przyszłości: szczęśliwym czy nie [...]
 
Cały artykuł w aktualnym papierowym wydaniu. 

KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie ma juz w podrecznikach medycznych takiej choroby jak Nerwica.Sa zaburzenia nerwowe np lękowe,histeryczne,neurastemia.Stosowanie leków antydepresyjnych daje dobre wyniki.

xxxxx
2015-01-23 17:32:32
Strona 1/1


Dane kontaktowe