17
2020
2014-06-03

TIR blokuje drogę


Na szczęście niegroźnie skończyło się zderzenie samochodu ciężarowego z drzewem. Kierowca nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie wykazało, że był trzeźwy. Przyczyną zderzenia była nadmierna prędkość. Droga krajowa w miejscu zdarzenia jest zablokowana, trwa ruch wahadłowy wytypowanym objazdem.

Dzisiaj (wtorek, 3 czerwca) około godz. 8.40 w Bielanach, na drodze krajowej nr 63, kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, na mokrej drodze stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na lewą stronę i uderzył w drzewo. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość kierowcy ciężarówki, który w terenie zabudowanym jechał znacznie powyżej 80 km/h. Na szczęście w momencie kolizji, nie jechał z przeciwka żaden samochód. Nietrudno sobie wyobrazić, jak poważne mogły być  wtedy konsekwencje.

60-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Za nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem.

W wyniku zderzenia droga krajowa została całkowicie zablokowana. Do wyciągnięcia samochodu ciężarowego został sprowadzony specjalny holownik. Obecnie na miejscu kolizji trwa usuwanie uszkodzonego zestawu. Wahadłowym ruchem kierują strażacy OSP Bielany. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 12.00.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe