42
2019
2012-07-09

Terroryzował bronią przejezdnych


29 czerwca około godz. 18.30 patrol policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wolności (droga krajowa nr 62) chodzi dwóch najprawdopodobniej pijanych mężczyzn z bronią w ręku i zatrzymują przejeżdżające samochody. Wśród zgłoszeń, było zgłoszenie patrolu ochrony, w którego jeden z mężczyzn wycelował broń wyjętą zza paska spodni. Ochroniarze odjechali z miejsca i szybko powiadomili Policję.

 

Policjanci udali się na miejsce, gdzie miało dojść do tego niecodziennego zdarzenia. Okazało się, jednak, że nikogo nie ma. Na pobliskim osiedlu, przed jednym z bloków zauważyli dwóch mężczyzn pijących piwo, których rysopis pasował do mężczyzn tamujących ruch.

 

Do legitymowanych przez policjantów mężczyzn podjechał patrol ochrony. Agenci ochrony jednoznacznie rozpoznali, że są to ci sami mężczyźni, którzy wymierzyli w ich kierunku broń.

 

Jeden z mężczyzn, który wcześniej celował w kierunku agentów ochrony, dobrowolnie oddał policjantom broń. Okazało się, że był to jedynie pistoletowy miotacz gazowy.

 

Obaj mężczyźni byli pijani i mieli w organizmie po około 3 promile alkoholu.  Jeden z nich po wyjaśnieniu okoliczności został zwolniony, drugi, 29-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego który wycelował broń w kierunku agentów ochrony, został zatrzymany. Pozostanie w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe