29
2022
2022-11-22

Teren edukacji historycznej


W minionym tygodniu została uroczyście otwarta działka gminna w miejscowości Skrzeszew w związku z realizacją zadania pn.: „Utworzenie terenu edukacji historycznej uzupełnionego elementami aktywności fizycznej”.

Gmina Repki pozyskała działkę nr 567 o pow. 1,31 ha w miejscowości Skrzeszew od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z siedzibą w Warszawie.

Teren został utwardzony, częściowo ogrodzony, wykonano nasadzenia roślinne, a w rogu działki umieszczono pamiątkową tablicę. Część placu została zagospodarowana na utworzenie miejsca do odpoczynku, gdzie znajduje się stół oraz ławki. Oprócz tego na nieruchomości wykonany został punkt czerpania wody. Dalsza część terenu została przeznaczona na plac do inscenizacji bitew, turniejów oraz zawodów sportowych.

Na ogrodzeniu działki powstała wystawa upamiętniająca osoby poległe w Bitwie pod Frankopolem i Skrzeszewem, Bitwie Warszawskiej, Powstaniu Styczniowym i Katyniu. Ekspozycja składa się z prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Repki w ramach konkursu plastycznego pt. „Patriotyzm i Polska w oczach dzieci i młodzieży”.

Te działania oddziałują na zwiększenie edukacji historycznej mieszkańców Gminy Repki, a także wpływają na wzrost turystyki i atrakcyjności otoczenia.

UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe