2
2020
2017-12-20

Teraz sam możesz zbadać swoją trzeźwość


 Dzięki wsparciu władz Sokołowa Podlaskiego i przyległych gmin, policjanci zostali wyposażeni w urządzenie stacjonarne alkomat Promiler oraz pięć alkotestów IBlow. Alkomat został zainstalowany w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i służyć będzie do prewencyjnego badania stanu trzeźwości przez wszystkie chętne osoby. Pozostałe urządzenia trafiły na wyposażenie policjantów pełniących służbę zewnętrzną w Posterunkach Policji w Kosowie Lackim i w Sterdyni.

Uroczyste przekazanie urządzeń miało miejsce we wtorek (12 grudnia) w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, wójtowie gmin: Sabnie Pan Ireneusz Piotr Wyszyński, Jabłonna Lacka Pan Wiesław Michalczuk, Ceranów Pan Krzysztof Młyński, przedstawiciel gminy Sterdyń oraz przedstawiciel miasta i gminy Kosów Lacki uroczyście przekazali nowe urządzenia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesława Nasiłowskiego.

Zgodnie z założeniami tej inicjatywy pięć alkotestów IBlow trafiło do policjantów z  Posterunkach Policji w Kosowie Lackim i w Sterdyni, pełniących służbę zewnętrzną, aby przede wszystkim mogli badać stan trzeźwości użytkowników dróg. Natomiast alkomat Promiler został zainstalowany w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, który przeznaczony będzie do bezpłatnego sprawdzenia swojego stanu trzeźwości np. przed podjęciem decyzji o kierowaniu pojazdem. Każdy, kto będzie miał taką potrzebę będzie mógł przyjść i samodzielnie się zbadać.
 
st. sierż. Dominika Rozbicka
Fot. KKP w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

No i jak z frekwencją? Przydał się alkomat przed świętami?

Misia
2017-12-21 06:57:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe