17
2020
2011-03-29

Ten projekt - to wspólny sukces


Szkoła Języka Angielskiego z Sokołowa Podlaskiego zakończyła realizację projektu „Akademia Kobiet w Powiecie Sokołowskim”.

W projekcie, finansowanym z funduszy Unii Europejskiej, wzięło udział 30 bezrobotnych mieszkanek powiatu sokołowskiego. Od września 2010 do marca 2011 uczestniczyły w zajęciach, które miały podnieść ich wartość na rynku pracy.

Z certyfikatem
W ramach projektu panie uczyły się obsługi komputera, wzięły udział w warsztatach z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy i miały okazję skorzystać z doradztwa psychologiczno – zawodowego.
Jednak najwięcej czasu zarezerwowane zostało na naukę języka angielskiego. 150 – godzinny kurs zakończył się egzaminem Pearson Test of English, który dał możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu. Kurs ten bardzo zmotywował uczestniczki Projektu, dla których zostały zorganizowane dodatkowe, bardziej specjalistyczne moduły: Office English – podstawy języka biurowego oraz Self – Study – przewodnik do samodzielnej nauki języka, na podstawie autorskich skryptów przygotowanych przez SJA.
Spośród pań, które przystąpiły do egzaminu: Agnieszka Bakońska, Małgorzata Siwa i Katarzyna Poźniak uzyskały najwyższe oceny. Razem z certyfikatem otrzymały nagrodę – 1000 godzin multimedialnego kursu języka angielskiego.
- To na zachętę, by się dalej uczyć – podkreślił egzaminator Pearson Test of English Włodzimierz Paudyna.
Kolejne 12 pań dostało „czwórki” i 500-godzinny kurs. Pozostałym uczestniczkom wręczono certyfikaty a wszystkim paniom dodatkowo zaświadczenia o udziale w projekcie.
SJA przygotowała dla nich dodatkowo specjalną, promocyjną ofertę na naukę języka angielskiego.

Są już efekty
- Uważam, że ten projekt był wielkim naszym i waszym sukcesem. Podstawowy cel został zrealizowany i naprawdę macie teraz wyższą wartość na rynku pracy – mówiła na spotkaniu podsumowującym projekt Elżbieta Mikołajczyk-Paudyna, dyrektorka SJA ,a jednocześnie koordynator projektu. – Cieszy nas bardzo, że ciężka praca dała efekty i zdobyłyście certyfikaty. Wszyscy, którzy prowadzili zajęcia w ramach projektu chwalili was za pracowitość i zaangażowanie.
Uczestniczki przyznawały, że udział w projekcie sprawił, że coś w ich życiu „się ruszyło”. Wyszły z domu, zdobyły dodatkowe kwalifikacje, zaczęły szukać pracy… I kilku z nich już się udało.
Halina i dwie Katarzyny znalazły zatrudnienie w sklepie, Anna w biurze rachunkowym
a Agnieszka dostała się na staż w ubezpieczeniach. Małgorzata rozpoczęła pracę jako grafik komputerowy.
- Nie jest to dla mnie może wymarzona praca, ale od czegoś trzeba zacząć – podkreśliła Katarzyna.
Podczas trwania projektu uczestniczki bardzo się ze sobą zżyły i nawiązały się nowe przyjaźnie. Paniom życzymy sukcesów na rynku pracy.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe