29
2022
2012-11-13

Teatr „Inaczej” z nowymi aktorami


Kolejni aktorzy zasilili szeregi Teatru „Inaczej”, który od dwóch lat wystawia spektakle teatralne dla rówieśników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Teatr powstał z działającej od 2008 roku sokołowskiej grupy teatralnej, która zainicjowała swoją działalność artystyczną spektaklem „Blackout”, wystawionym dla wszystkich uczniów szkół sokołowskich.
10 listopada na sali gimnastycznej Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, odbył się casting do Teatru "Inaczej", funkcjonującego w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”. Na spotkanie przybyły osoby, których pasją jest teatr. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i spięci, jednak mimo nerwów udało im się pokonać wstyd.
Zanim rozpoczął się casting, wszyscy przybyli zapoznali się bliżej z programem PaT oraz z dotychczasową działalnością Teatru „Inaczej". O tej działalności i najbliższych planach opowiadała zebranym lider PaT w Sokołowie Podlaskim Wiktoria Benedykciuk. W spotkaniu oprócz aktorów wzięła również udział  hm. Anna Hilaruk - krajowy koordynator programu „Profilaktyka a Harcerstwo” i Szymon Grochowski, który niejednokrotnie wzbogaca spektakle Teatru „Inaczej” produkcjami filmowymi.
Po wspólnym zapoznaniu się, nastąpił moment indywidualnego przedstawienia się. Każdy dostał kartę, na której wypisał  informacje o sobie. Następnie rozpoczął się casting. Uczestnicy pojedynczo wchodzili do sali i odpowiadali na pytanie. W oddzielnym pomieszczeniu było dużo napięcia, ale gdy kandydaci na aktorów wracali na swoje miejsca, na twarzach pojawiał się uśmiech. Po ogłoszeniu  wyników okazało się,  że  na szczęście nikt nie został odrzucony. Następnie nowi  aktorzy Teatru „Inaczej” zapoznali się z najbliższymi planami scenicznymi i szczęśliwi  wrócili do domu. Już wkrótce swoimi aktorskimi umiejętnościami  będą mogli wykazać się przed  widownią.


Luiza Aleksandrowicz
Młodzieżowa Grupa Dziennikarska
foto Dominika Zawadzka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe