17
2020
2010-11-15

Tak sokołowianie świętowali niepodległość


W tym roku w Sokołowie Podlaskim Święto Niepodległości obchodzono wyjątkowo. Po oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w parku im. Adama Mickiewicza, rozegrano I Bieg Niepodległości.

- Spotykamy się tu, aby oddać hołd tym, którzy walczyli za wolną Polskę i przypominać młodym pokoleniom o historii naszej ojczyzny - mówił prowadzący uroczystość Paweł Kryszczuk.
Po części oficjalnej odbył się I Bieg Niepodległości. Trasa biegu wiodła ulicami ks. Jana Bosko, Generała Andersa, Elizy Orzeszkowej i ulicą Sadową, a meta znajdowała się przy budynku sądu rejonowego. W wyścigu wzięły udział 123 osoby. W kategorii młodszej (uczniowie szkół podstawowych i młodsi) uczestnicy mieli do pokonania dystans 1200 metrów. Na trasę wybiegło 48 dzieci, wśród których najmłodszym uczestnikiem był 5-letni Piotr Rosochacki. Wśród dziewcząt jako pierwsza metę minęła Klaudia Drabanek (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sokołowie Podlaskim), tuż za nią uplasowały się kolejno Weronika Koc (SP Nr 1) i Aleksandra Szymańska (SP Nr 4). Wśród chłopców na pierwszym miejscu przybiegł Mateusz Jaszczuk (SP Nr 2), zaś za nim na mecie zameldowali się Piotr Zawadzki i Michał Skóra.
W kategorii „open”, obejmującej młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych oraz dorosłych walczących na trasie 2400 metrów, uczestniczyło 75 osób (58 mężczyzn i 17 kobiet). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Aleksandra Smuniewska, zaś na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Paulina Kurełek i Marta Suchocka. W kategorii mężczyzn pierwszy linię mety minął Karol Wysokiński, wyprzedzając Marcina Sidorzaka i Mirosława Kosieradzkiego.
INFO/FOT. KATARZYNA MARKUSZ
WIĘCEJ - TAKŻE O OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KOSOWIE LACKIM I W STERDYNI - W WIEŚCIACH Z 18 LISTOPADA

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe