17
2020
2013-03-22

TAK, POMAGAM!


W dniach 8-9 marca br. Caritas Polska na terenie całego kraju przeprowadziła akcję Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM!”. Na terenie Sokołowa Podlaskiego w akcję włączyły się Szkolne Koła Caritas, które działają przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie, Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Należy podkreślić, iż akcja mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu opiekunów kół, którzy zachęcili młodych wolontariuszy do udziału w zbiórce. Byli to: Agata Mosiej i Krystyna Skorupka z I LO, Marta Stelmach z ZS Nr 1, Jolanta Celińska, Elżbieta Filipczuk, Maryla Zubowicz - Wielogórska z PG 1. Na terenie sklepów: Biedronka, Topaz, Gama ponad 100 uczniów i 25 nauczycieli kwestowało na rzecz potrzebujących (z Gimnazjum Nr 1 wolontariuszy było aż 70 oraz 20 nauczycieli).
Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sokołowa i okolic. Zebrano około 500 kg. żywności o długim terminie przydatności oraz ponad 2.500 zł. Żywność zostanie przekazana w formie paczek ubogim rodzinom z naszego terenu przed Wielkanocą. Ta akcja wspaniale wpisuje się w okres Wielkiego Postu i idei Jałmużny, czyli rezygnowania z drobnych przyjemności i dzielenia się z potrzebującymi.
W imieniu ks. Krzysztofa Kisielewicza – Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dziękujemy i życzymy bogatych w przeżycia Świąt Zmartwychwstania Jezusa, aby pogłębiały w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość. Jeśli ktoś nie miał okazji wesprzeć akcji, przypominamy o możliwości zakupu Baranka Wielkanocnego, dochód przeznaczony zostanie na dzieła miłosierdzia.

Jolanta Celińska – koordynator akcji w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe