17
2020
2012-12-21

"TAK POMAGAM"


W dniach 14 – 15 grudnia br. Caritas Polska na terenie całego kraju przeprowadziła akcję Zbiórka Żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM!”. Mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego po raz trzeci mieli okazję przyłączyć się do tego sloganu. Tak jak w całej Diecezji Drohiczyńskiej również tym razem włączyły się Szkolne Koła Caritas, które działają przy placówkach oświatowych: Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego, Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie. Należy podkreślić, iż akcja mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu opiekunów kół, którzy zachęcili młodych wolontariuszy do udziału w zbiórce. Były to Panie: K. Skorupka i A. Mosiej z I LO, T. Dziukowska oraz s. M. Tchórzewska z PG 2, a także E. Filipczuk, M. Wielogórska – Zubowicz i J. Celińska z PG 1. Prawie 130 wolontariuszy kwestowało na rzecz potrzebujących (z Gimnazjum Nr 1 było aż 102 wolontariuszy!). Wolontariusze rozdawali ulotki, na których był m. in. przepis na świąteczne ciasto marchewkowe. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sokołowa i okolic. Dodatkowe szczególne podziękowania i ukłony kierujemy do sklepów, w których mogły się odbyć zbiórki.
W tym roku dzięki hojności i otwartości udało się zebrać rekordowe ilości artykułów spożywczych oraz pieniędzy do puszek. Ogółem było ok. 620 kg produktów oraz ok. 3 tysiące złotych. Radość wolontariuszy była ogromna, gdyż do koszy trafiały artykuły przydatne w każdym gospodarstwie, takie jak: cukier, mąka, ryż, makaron, kasza, herbata, olej, konserwy, dżemy, a także słodycze, które umilą świąteczne dni najmłodszym. Podczas kwesty wolontariusze spotkali się z ciepłym przyjęciem. Niektórzy przychodzili po jeden produkt do domowych zakupów, a oddawali dla potrzebujących całe koszyki niespodzianek. Jeden z darczyńców specjalnie na zbiórkę przekazał 10 kg cukru i plik czekolad, chyba chciał, aby najubożsi mieli słodkie Święta Bożego Narodzenia.
Zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek ubogim rodzinom z naszego terenu przed Świętami. W imieniu ks. Krzysztofa Kisielewicza – Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dziękujemy i życzymy rodzinnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, aby Jezus narodził się z każdym naszym domu i sercu. Jeśli ktoś nie miał okazji wesprzeć akcji, przypominamy o możliwości zakupu świecy Wigilijnej, z której dochód przeznaczone na dzieła miłosierdzia.
tekst i fot. Jolanta Celińska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe