2
2020
2018-11-13

„SZÓSTKA” dla Niepodległej


W tym roku w wyjątkowy sposób świętowaliśmy Niepodległość. Cała szkoła tonęła w biało-czerwonych barwach. We wszystkich pracowniach i na korytarzach szkolnych pojawiły się patriotyczne gazetki upamiętniające 100 - lecie odzyskania wolności.

8 listopada 2018 r. uczniowie podczas uroczystej akademii zaprezentowali piękny, pełen wzruszeń program poetycko – muzyczny, który przygotowany został pod kierunkiem pani Maryli Bielińskiej i pani Anety Nowak. W roli narratora wystąpiła „babcia” ( Klaudia Jurczak), która wyjaśniała „wnukom” (Amelii Chylińskiej, Zuzi Kowalskiej, Zosi Sobolewskiej, Wiktorii Pec, Olkowi Błońskiemu, Olafowi Janiukowi, Hubertowi Błońskiemu, Filipowi Burzyńskiemu) istotę Święta Niepodległości. „Babcia” opowiadała dzieciom o polskiej drodze do wolności - o rozbiorach, powstaniach narodowych, walce z rusyfikacją i germanizacją, o tragedii narodu polskiego podczas I i II wojny światowej i trudnych latach komunizmu. Uświadamiała „wnukom” rolę rodziny w pielęgnowaniu tradycji, kultury, języka i polskości. Narrację uzupełniała recytacja patriotycznych wierszy w wykonaniu Karoliny Boguckiej, Joanny Chmielewskiej, Julii Leoniec, Piotra Gromka oraz poruszające pieśni w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem pana Michała Soszki. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślała bardzo symboliczna dekoracja (biało-czerwona flaga i biało-czerwone serce) wykonana pod kierunkiem pani Moniki Małko i pani Katarzyny Jurczak.

Program zaprezentowany zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 18 listopada 2018 r. przed mszą świętą o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, a szczególnie rodziców, dziadków, rodzeństwo żeby, tak jak w scenariuszu, mogły spotkać się różne pokolenia i wspólnie świętować rocznicę odzyskania wolności.

9 listopada 2018 r. „Szóstka” wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy przy akompaniamencie Dyrektora Kazimierza Soszki. Serce rosło, gdy patrzyliśmy na dumnych pierwszo-, drugo- i czwartoklasistów oraz ich starszych kolegów, jak wspólnie, z ogromną radością i zapałem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.  


Info / Fot. Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe