24
2019
2019-02-04

Szkolny pokaz fryzur i mody ślubnej


Dzień 24 stycznia 2019 r. był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim dniem szczególnym i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Podczas Choinki Szkolnej odbył się niecodzienny pokaz – Pokaz Fryzur i Mody Ślubnej. Czyż to nie brzmi fantastycznie? Wydarzenie dostarczyło wszystkim wspaniałych wrażeń wizualnych.

Przepięknie uczesane uczennice klas ósmych i gimnazjalnych olśniewały swoim widokiem, a krocząc z gracją wyglądały niczym prawdziwe panny młode. Towarzyszyli im ubrani w eleganckie garnitury ich koledzy z tych samych klas, którzy tego wieczoru udowodnili jacy z nich przystojni dżentelmeni. Dziesięć uroczych par w rytm muzyki z wdziękiem pokazało się w specjalnie przygotowanym układzie. Oglądając prezentowane zwiewne suknie i nienaganne garnitury można było poczuć się jak na profesjonalnym pokazie mody. Zachwycona publiczność (a wśród niej wzruszeni rodzice) patrzyła z podziwem. Ten pokaz nie mógł się tak po prostu skończyć – konieczny był bis, aby jeszcze raz nacieszyć się wspaniałym widokiem. Występ był po prostu magiczny! A wszystko to możliwe było za sprawą współpracy z właścicielką Salonu Fryzjersko – Kosmetycznego, Panią Sylwią Grzymała, która była głównym organizatorem i wraz ze swoim zespołem zadbała o zjawiskowe uczesania. Z dumą możemy też stwierdzić, że sami uczestnicy pokazu również wzięli udział w przygotowaniach. Jeden z naszych uczniów, Mateusz z kl. VIIIa, pomagał w tworzeniu artystycznych fryzur, zaś Ola, uczennica kl. VIIIb, ujawniła swój talent wizażystki wykonując koleżankom odświętny makijaż. Być może to ich pierwsze kroki w przyszłym zawodzie? Bez względu na to jaką drogę wybiorą, nie można im odmówić przedsiębiorczości, a właśnie szkolne Koło Przedsiębiorczości wraz z opiekunem, Panią Moniką Denisiuk – Świstek, było jednym ze współorganizatorów. Przygotowania miały także ścisły związek z doradztwem zawodowym, jako że uczniowie klas ósmych i gimnazjalnych za kilka miesięcy skończą szkołę, a Pani Anna Maliszewska ucząca tegoż przedmiotu służyła swą pomocą. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wśród zespołu Pani Sylwii swoje umiejętności doskonali jedna z naszych absolwentek. Inicjatywę pokazu wsparł Samorząd Uczniowski i jego opiekun Pani Irena Rytel, z wielkim zaangażowaniem pracowały też Panie Agnieszka Ajdys i Agnieszka Zych. Całości dopełniły dekoracje Pani Iwony Wyszomierskiej oraz muzyka, którą zapewnił DJ Mateusz Krzymowski. O pamiątkowe zdjęcia zadbała Pani fotograf Aleksandra Kopania.

Dziękujemy serdecznie właścicielkom sukien za ich użyczenie oraz wszystkim osobom, które pracowały na piękny efekt końcowy. Wielkie brawa należą się oczywiście wspaniałej ekipie młodych modelek i modeli. Kto wie, może to początek ich kariery? A póki co, wielkie GRATULACJE!


I. Rytel 
Fot. SP w Kosowie Lackim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe