17
2020
2019-11-04

Szkolny Dzień z SKO


31 października niemal na całej kuli ziemskiej obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie wśród ludzi, w tym dzieci i młodzieży, nawyku systematycznego odkładania pieniędzy, a także naukę tego, jak rozsądnie zarządzać swoim domowym budżetem.

Specjalnie z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie zorganizowano spotkanie promujące SKO, czyli Szkolną Kasę Oszczędności, która działa już w placówce od 2012 r. Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. SKO to świetna zabawa dla dziecka a przede wszystkim nauka oszczędzania i uświadomienie uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci: zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy, kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje, nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

Podczas spotkania uczniowie z klas I-VI obejrzeli filmiki, gdzie Żyrafa Lokatka przypomniała zebranym jak działa SKO, jak z niej korzystać oraz opowiedziała o zasadach oszczędzania w SKO. Dzieci wysłuchały też krótkich wypowiedzi na temat różnych definicji związanych z SKO. Ważnym punktem spotkania był turniej drużyn z kl. I-III, podczas którego uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi dotyczącymi oszczędzania, natomiast drużyny uczniów z klas starszych układały z monet Logo SKO. Za podjęty trud i zaangażowanie członkowie drużyn otrzymali drobne upominki.

Na koniec spotkania nastąpiło podsumowanie ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego pt. „Logo SKO” oraz podsumowanie oszczędzania w roku szkolnym 2018/2019. Decyzją powołanej komisji konkursowej nagrody w konkursie plastycznym otrzymali: Igor Danilczuk, Gabriela Lachowska, Zofia Pogorzelska i Wiktoria Lachowska. Wszyscy uczniowie, którzy przygotowali prace plastyczne również otrzymali drobne upominki.

Kulminacją spotkania było wręczenie przez panią dyrektor Joannę Telak i panią Sylwię Kosieradzką - opiekuna SKO, nagród za systematyczne oszczędzanie w roku szkolnym 2018/2019. Nagrody oraz tytuł „Mistrza Oszczędzania” otrzymali: Gabriela Lachowska, Gabriela Kalinowska i Wiktoria Lachowska. Nagrodą dla każdego „Mistrza” był tablet sfinansowany z nagrody dla szkoły od Banku PKO BP.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i gorąco zachęcamy rodziców do przystąpienia ich dzieci do SKO i zadbania o dobre nawyki potrzebne w dorosłym życiu. Bardzo się cieszymy, że z każdym rokiem przybywa w naszej szkole coraz więcej uczniów oszczędzających w SKO.
Sylwia Kosieradzka
Anna Wyszomirska 
Fot. ZO w Grochowie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe