43
2019
2012-10-19

Szkolenie polowe dla rolników


W niedzielę, 14 października, w Czortkach gmina Jabłonna Lacka odbyło się szkolenie polowe dla rolników. Gospodarzem byli Wojciech i Celina Krasnodębscy, a współorganizatorem imprezy Jacek Kobyliński, właściciel firmy P.H. Jacek.
Tego typu szkolenie odbyło się już po raz trzeci. Celem było zapoznanie rolników, zajmujących się uprawą kukurydzy z nowymi odmianami, technologiami i sprzętem wykorzystywanym przy jej uprawie.
Prezentowane były poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników była to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a także jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych. Istniała możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami. Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.
Podczas szkolenia firmy współorganizujące przedstawiły swoje propozycje. Firma CLASS, zajmująca się dystrybucją i sprzedażą sprzętu rolniczego przedstawiła podczas szkolenia dwa ciągniki „Aksion 840” i Arion 620”, współpracujące z pługami i głęboszem (spulchniacz gleby do głębokości 55 cm). Zainteresowanie wzbudził także kombajn „Tukano 440”, przezbrojony do zbioru kukurydzy.  Jacek Narożny, przedstawiciel firmy jest zadowolony z tej współpracy. Kolejnym wystawcą była firma Pioneer Polska. Zajmuje się hodowlą i produkcją najwyższej jakości nasion kukurydzy i rzepaku. Wśród uczestników szkolenia była także firma Agro Profit z Bielan. Zajmuje się doradztwem rolniczym z zakresu nawożenia dolistnego i biosymulacji roślin.
Jednym z głównych współorganizatorów była firma AXAN Sp. z o.o. Podczas szkolenia zainteresowani mogli uzyskać informacje o jakości gazu i oleju napędowego oraz zapoznać się z aktualną ofertą handlową. AXAN jest pionierem dystrybucji płynnego gazu w Polsce oraz innowacyjnych urządzeń energetycznych od dekady. Zaopatrując różne sektory gospodarki, jak rolnictwo, przemysł, usługi i gospodarstwa domowe, zapewnia pierwszorzędną jakość gazu w butlach, autogazu, czy gazu do zbiorników gazowych. Firma jest właścicielem sieci stacji paliw oraz sieci punktów autogazu cieszącym się wielkim zaufaniem i uznaniem klientów. AXAN Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, aby propagować zrównoważony rozwój społeczności lokalnej uczestnicząc żywo w piknikach integracyjnych, kulturalnych, czy sportowych promując zdrowy styl życia i dbałość o ochronę środowiska.
lk

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe