2
2020
2017-11-13

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokołowie Podlaskim informuje, że Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK".  W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obejmuje on zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

„Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego w listopadzie uruchomiliśmy cykl szkoleń na temat JPK, na które zapraszamy wszystkich mikroprzedsiębiorców.

Szkolenia co wtorek przez cały listopad.

Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą pracownicy US w Sokołowie Podlaskim w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11).

Szkolenia prowadzone będą od godz. 10.00 w sali nr 53 na parterze, w siedzibie tutejszego Urzędu.

Więcej informacji o JPK na stronie www.jpk.mf.gov.pl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe