17
2020
2013-04-22

Szkolenia dla listonoszy


Pracownicy Poczty Polskiej, na co dzień doręczający przesyłki do mieszkańców naszego powiatu, biorą udział w specjalnym szkoleniu.
Dowiedzą się, w jaki sposób najłatwiej obronić się przed napastnikiem oraz jakie przysługują im prawa. Szkolenie prowadzą policjanci i instruktorzy samoobrony.
Sokołowska Policja rozpoczęła nietypowy kurs samoobrony. Uczestniczą w niej listonosze, doręczający przesyłki na terenie powiatu sokołowskiego. Szkolenie jest prowadzone w kilku etapach. Na początku przewodnicy psów tropiących tłumaczą, jak zachowywać się w przypadku ataku psa. W ramach tej części przeprowadzany jest pokaz prawdziwego ataku psa na pozoranta.
W kolejnej części przeprowadzonej przez instruktorów samoobrony, listonosze uczą się podstawowych elementów samoobrony, sposobów uwolnienia się przed napastnikiem, obezwładnienia go, ale również umiejętności bezpiecznego upadku.
Kolejna cześć szkolenia, to już część teoretyczna, podczas której policjanci przeprowadzają krótkie szkolenie z kodeksu karnego. Opisują rodzaje przestępstw oraz sytuacje, w których można stosować zasady obrony koniecznej.
W ramach porozumienia Policji z Pocztą Polska, listonosze doręczą osobom starszym, ulotki z informacjami, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Szkolenie listonoszy staje się zarazem elementem kampanii „Bezpieczny Senior”, prowadzonej przez sokołowską
Policję.
Uczestnicy szkolenia zainteresowani rozwijaniem umiejętności samoobrony będą mogli kontynuować kurs i poszerzać swoje umiejętności pod okiem policyjnych instruktorów.


asp.szt. S. Tomaszewski Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe