43
2019
2015-05-03

Szkoła została przekształcona


Szkoła Podstawowa w Rytelach Święckich przekształcona została w filię SP w Kosowie Lackim. Powodem jest malejąca liczba uczniów.

Uchwałę w tej sprawie radni miasta i gminy Kosów Lacki podjęli w poprzednią środę, 29 kwietnia. Jak zapewniał przed podjęciem uchwały burmistrz Kosowa Jan Słomiak, w Rytelach Święckich zostaną klasy l - lll oraz oddział przedszkolny, natomiast uczniowie z klas lV - Vl przejdą do szkoły w Kosowie. Większość rodziców wybrała jednak inną opcję. Postanowili oni przenieść swoje dzieci do szkoły w sąsiadującej gminie Małkinia Górna. 
 
Gdy w lutym zapadła decyzja o zamiarze przekształcenia szkoły, rodzice tłumaczyli wówczas, że zmiana szkoły będzie dla dzieci traumą. Dlatego samorząd postanowił, że uczniowie klas l - lll nadal będą mogli uczyć się w Rytelach.  Teraz jednak prawie wszyscy rodzice postanowili przenieść swoje dzieci do innej szkoły, dotyczy to także uczniów z klas l - lll. Zdaniem przewodniczącego kosowskiej rady Stanisława Kuziaka, jest to nonsens, gdyż właśnie poprzez podjęcie takiej decyzji rodzice fundują swoim dzieciom traumę.
 
Na sesji głos zabrała także dyrektor szkoły. Zwracała się do radnych: - Bardzo bym chciała, abyście zastanowili się, jaki jest bilans zysków i strat. Jako dyrektor szkoły starałam się państwa powstrzymać przed podjęciem takiej decyzji. Niestety, nie udało się...
 
Zapewniła także, że będąc dyrektorem, zrobiła wszystko co mogła. - Zawsze wychodziłam do państwa z sercem na dłoni - powiedziała na koniec.
 
Radni uchwałę podjęli. Szkoła została przekształcona. 
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Szydło z worka wychodzi. Zarówno przewodniczący jak i burmistrz pokazują gdzie mają obietnice wyborcze. A tak pięknie przed wyborami mówili, tyle obiecywali ................ .

Szydło
2015-05-03 14:21:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe