2
2020
2012-05-11

Szkoła w Wólce Okrąglik zostanie zlikwidowana


Na minionej sesji rady miasta i gminy Kosów Lacki radni podjęli uchwałę o likwidacji Publicznej Szkoły Podstawowej  im. św. Franciszka – Patrona Ekologów w Wólce Okrąglik.

 

 Decyzja nie była łatwa

 

Decyzja ta była analizowana od dłuższego czasu. Zarówno radni jak i burmistrzowie Kosowa Lackiego długo rozmawiali z rodzicami dzieci uczęszczającymi do wyżej wymienionej szkoły na temat planu likwidacji placówki. Każda ze stron przedstawiła swoje racje i bez konfliktów zawarto porozumienie. Zarówno rodzice jak i włodarze gminy zdawali sobie sprawę z tego, że funkcjonowanie tej placówki naraża budżet gminy na zbyt duże koszty. Jednak główną przyczyną likwidacji szkoły jest niż demograficzny.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „malejąca liczba urodzin w miejscowościach tworzących obwód szkoły oraz fakt realizowania obowiązku szkolnego przez uczniów poza obwodem powodują, że liczba uczniów w tej placówce stopniowo maleje.”

Przewiduje się, że w kolejnych latach  liczba uczniów będzie wynosiła:

 

rok szkolny 2012/ 2013 – 23 uczniów

rok szkolny 2013/2014 – 18 uczniów

rok szkolny 2014/2015 – 18 uczniów

rok szkolny 2015/2016 – 16 uczniów

 

- Decyzja o jakiejkolwiek likwidacji nie jest dla nikogo ani łatwa, ani przyjemna – informuje zastępca burmistrza Longina Oleszczuk- Jednak musieliśmy ją podjąć. Dziękujemy rodzicom, za to że wykazali się ogromnym zrozumieniem w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie postaramy się o to, aby jak najmniej pracowników straciło pracę. Mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć.

 

Nowa szkoła, nowe możliwości

 

Dzieci, które dotychczas uczęszczały do szkoły w Wólce Okrąglik od września będą kontynuowały naukę w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Miasto zapewni uczniom bezpłatny dojazd do szkoły pod opieką dyżurnego nauczyciela. Ponad to dyrekcja szkoły w Kosowie Lackim dołoży wszelkich starań aby uczniowie mogli uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach pozalekcyjnych.

- Uczniowie, którzy mają lub będą mieli w związku z przejściem do nowej szkoły problem z opanowywaniem treści programowych uzyskają wsparcie w postaci dodatkowych zajęć wyrównawczych . – zapewnia pani burmistrz

Poza tym dzieci będą miały dostęp do dobrze wyposażonej sali gimnastycznej, oraz odpowiednio wyposażonych sal dydaktycznych, co z pewnością dobrze wpłynie na rozwój fizyczny i umysłowy uczniów.

 

JF.

 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co się dzieje,likwidują świętych.Na razie obcych,ale co będzie jak zaczną likwidować naszych arcy świętych z J.P. II na czele?.

Anna
2012-05-21 13:37:51

tak jest likwidujcie szkoły i szpitale a budujcie ronda i stadiony w powiecie zmieści się ze trzy stadiony i ze dwadzieścia rond jeszcze biurokrację można podnieść o 300% bo jedna pani stawia pieczątkę a druga podpisuje tylko nie ma komu przenieść papieru od pieczątki do podpisu

a
2012-05-15 19:09:37
Strona 1/1


Dane kontaktowe