6
2020
2011-09-09

Szkoła w Czekanowie uratowana!


Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie uzyskała prawa Publicznej Szkoły od Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczniowie i rodzice otrzymali nową ofertę edukacyjną z:

1. Rytmiką i nauką tańca nowoczesnego

2. Gimnastyką korekcyjną

3. Zajęciami komputerowymi i językiem angielskim w przedszkolu

4. Kołami zainteresowań rozwijającymi pasję uczniów,a w tym po raz pierwszy będzie prowadzone koło fotograficzne i artystyczne dla małych twórców.

W uroczystości otwarcia szkoły udział wzięli: Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Kuratora Oświaty-Delegatura w Siedlcach, Pani Sylwia Osipiuk, Starsi wizytatorzy Pani Barbara Radman i Pani Hanna Bolesta, Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Strzała, Wójt Gminy Pan Wiesław Michalczuk oraz Pani Sekretarz Maria Kowalska i Grażyna Tokarska z Urzędu Gminy, Pan Józef Zawadzki Prezes Firmy SuperBet i Przewodnicząca Rady Stowarzyszenia Doliny Tygla Bugu Pani Beata Hanusz i Prezes Zarządu Oddziału ZNP Danuta Zadrożna. Na uroczystość przybyło wielu przyjaciół szkoły, duża ilość rodziców i dwa pokolenia mieszkańców, którzy budowali tą szkołę.  Program uroczystości był następujący:

1. Msza Święta w Kościele Parafialnym w Czekanowie

2. Uroczystość w Szkole:

a) powitanie dzieci, rodziców, gości przez Dyrektora – Mieczysława Dziatkowskiego

b) odśpiewanie hymnu państwowego

c) odsłonięcie nowych tablic na budynku szkoły i podjazdu dla osób i dzieci niepełnosprawnych, odsłonięcia dokonali: Pani Sylwia Osipiuk, Prezes Stowarzyszenia -Jarosław Siemieniak, przedszkolak Krystian Stefaniak i uczennica Karolina Żmuda

d) część artystyczna po tytułem "Dzieci idą do szkoły"

Dyrektor Szkoły nie krył emocji i wzruszenia, że udało się zorganizować i ocalić szkołę dla dzieci w ich najbliższym miejscu zamieszkania. W tej placówce, która znajduje się blisko domów rodzinnych, dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo, przyjaźń, przyjacielską dłoń i  indywidualne podejście do każdego ucznia. Podczas uroczystości głos zabrali: Pani Sylwia Osipiuk, Pan Prezes Stowarzyszenia, który nie krył swojego podziwu, że tyle tak wspaniałych osób przybyło do naszej szkoły. -Jestem dumny z tego przedsięwzięcia, które służyć będzie nie tylko uczniom, ale i ich rodzicom. Wierzę głęboko w to, że dzieci będą rozwijać swoje pasje i kształcić się na miarę XXI wieku.- mówił Prezes. Ponad to podziękował wszystkim, którzy starali się nie przeszkadzać w przekształceniu szkoły. Z każdym nowym rokiem szkolnym będzie wzbogacana oferta edukacyjna.Głos zabrał też Pan Wójt Gminy, który zapewniał, że takie działania wspiera i pomoże Stowarzyszeniu w jego misji, bo wszystkim powinno zależeć na tym aby dzieci kształciły się bliżej domu, a obiekty były wykorzystane dla dobra i  pożytku mieszkańców  Rodzicom uczestniczącym w uroczystości również nie było łatwo ukryć łzy wzruszenia.

Nowy rok szkolny to Rok Szkoły z Pasją. W ramach tego hasła dzieci z Czekanowa już 2 września wybrały się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a to dopiero początek!

Dyrekcja Szkoły w Czekanowie


fot. Dyrekcja, Uradowani uczniowie nie mogli doczekać się rozpoczęcia roku szkolnego
fot. Dyrekcja, w Centrum Nauki Kopernik uczniowie mieli wiele do okrycia

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ciemny naród bezpodstawnie obraża innych !!!! Dyrektorowi , Rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do utrzymania szkoły Ogromnie Gratuluję.

Zgaga
2011-09-20 10:28:19

Msza najważniejsza. Co za ciemny naród.

Katarzyna C.
2011-09-11 16:51:17
Strona 1/1


Dane kontaktowe