17
2020
2015-07-03

„Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa”


Tymi słowami Renata Kalicka, dyrektor Zespołu Oświatowego im. Świętej Królowej Jadwigi w Bielanach-Jarosławach powitała uczestników Pikniku Rodzinnego, który odbył się na placu szkolnym w niedzielę 14 czerwca. 

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele i Rada Rodziców. Przewodniczący RR, Marek Adamczyk, również powitał zgromadzonych, życzył miłej zabawy i korzystania z atrakcji. Imprezę bardzo profesjonalnie prowadzili gimnazjaliści – Aleksandra Smuniewska i Damian Buzuk. Opiekunami imprezy były Ewa Omelańczuk i Patrycja Ciekot.
 
Na początku z racji tego, że w ramach Pikniku Rodzinnego obchodzono Dzień Europejski, odbył się Konkurs Piosenki Europejskiej. Rozpoczęła go klasa pierwsza wdzięcznie i żywiołowo wykonaną piosenką o ojczyźnie - Polsce. Następnie soliści i zespoły wykonały piosenki w językach obcych. Jury I miejsce przyznało Karolinie Jeżowskiej z kl. III szkoły podstawowej, II - Jakubowi Długołęckiemu z klasy V, II - Wiktorii Stańskiej z klasy IV.
 
Rozstrzygnięto również konkursy w ramach Plebiscytu EUROKLASA 2015.
W kategorii Najsmaczniejsza Potrawa I miejsce otrzymała klasa II gimnazjum, w kategorii Najciekawsza Praca Plastyczna I miejsce zdobyła klasa I A (wśród klas I-III szkoły podstawowej) i I gimnazjum (wśród klas gimnazjalnych), w kategorii Najbardziej Wysportowana Klasa I miejsce przyznano klasie III (wśród klas szkoły podstawowej) i I gimnazjum. Tytuł laureata w Plebiscycie Euroklasa 2015 zdobyła klasa I gimnazjum. 
 
Program Pikniku rodzinnego został opracowany tak, żeby nikt się nie nudził. Były konkursy sportowe, koncert Szkolnego Koła Muzycznego, występy przedszkolaków i wreszcie rozgrywki rodzinne: konkurs plastyczny, sportowy, rodzinne śpiewanie i Mini Zawody Strażackie. W Rodzinnym Konkursie  Plastycznym wyróżnienie zdobyła Marta Murawska, w Mini Zawodach Strażackich - Dawid Skorupka.
 
W trakcie Pikniku Rodzinnego była też loteria fantowa, stoisko kosmetyczne i „malowanie buziek”, grill przygotowany prze Radę Rodziców. Dużą atrakcją okazał się pokaz walk rycerskich przez grupę rekonstrukcyjną i możliwość obejrzenia pojazdu wojskowego. 
Na zakończenie zagrały zespoły: Enjoy i Diley. 
 
Organizatorzy dziękują wszystkim, dzięki którym Piknik Rodzinny mógł być udaną imprezą. Podziękowania należą się m.in. zespołom Diley i Enjoy, Piekarni Bielany Doroty i Andrzeja Bielińskich, Zakładom Mięsnym Sokołów SA, Ubojni Zwierząt Robert Rytel, przedstawicielom Firmy AVON i Firmy FM GROUP, Podlaskiemu Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach, Radzie Rodziców Gimnazjum: Agnieszka Goleniak, Lidia Grabowska, Mirosława Kożuchowska; Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej: Lidia Wojewódzka, Grażyna Gąsowska, Magdalena Suprun, Marek Adamczyk i Jacek Piejka oraz KPSP w Sokołowie Podlaskim za użyczenie hydronetek.
 
Wieści Sokołowskie sprawowały patronat medialny nad Piknikiem Rodzinnym w Bielanach-Jarosławach.
 
jo

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jakiej świętej. Poszła w tango jako nieletnia. I święta?.

PP
2015-07-04 15:38:58
Strona 1/1


Dane kontaktowe