2
2020
2016-05-01

Szkoła promująca zdrowie


Szkoła w Sabniach promuje zdrowie niemal na każdym kroku! Można się było o tym przekonać 14 kwietnia.

Tego dnia do szkoły przyjechało mnóstwo gości. Wszystko za sprawą certyfikatu, o jaki ubiega sabniowska szkoła w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. A patrząc na działania podejmowane przez placówkę w tym zakresie, certyfikat należy się w stu procentach!
 
Wśród gości znaleźli się m.in. dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach Milena Królikowska, wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, kierownik GOPS Joanna Koszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zembrowie Jolanta Grzyb, pielęgniarka szkolna Anna Wojtyńska, przedstawicielki Rady Rodziców Joanna Strzała i Sylwia Orłowska i wielu innych gości. 
 
Uczniowie przygotowali prezentację działań oraz autoewaluacji w celu uzyskania krajowego certyfikatu. W przebiegu prezentacji znalazły się występy uczniów klasy II -  Ekokapturek - piosenka autorska w wykonaniu uczennicy klasy VI Pauliny Tymińskiej, zabawy zręcznościowe, piosenka autorska uczniów II klasy gimnazjum oraz IV szkoły podstawowej, a także taniec w wykonaniu grupy uczennnic z Kupientyna. 
 
Najważniejszym elementem, jak podkreślają nauczyciele, była prezentacja autoewaluacji szkoły w 4 obszarach programu oraz prezentacja filmowa z części działań, jakie mają miejsce w  życiu szkoły. 
 
- Wskazano problemy priorytetowe. Grupa uczniów przygotowała dla wszystkich zdrowy i smaczny poczęstunek z menu programu „Żyj smacznie i zdrowo” np. mini kanapki z razowym pieczywem, szaszłyki owocowe, suszone owoce i ciasteczka owsianie. 
 
Było naprawdę smacznie. I oczywiście zdrowo. 

OPR. KW
fot. ZS Sabnie
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe