2
2020
2016-03-24

Szarada - coś dla maturzystów


Już po raz siódmy sokołowski Zespół Szkół nr 1 zorganizował targi edukacji, pracy i kariery pn. "Szarada". Dla uczniów klas maturalnych jest to wielkie wydarzenie.

- Szarada to takie święto, impreza można powiedzieć, na której wszyscy dobrze się bawią. Impreza to dobre słowo. Można pogadać, spędzić miło czas i jeszcze czegoś się dowiedzieć - mówią uczniowie. 
 
Niektórzy na Szaradę czekają od kilku miesięcy. Są tacy, dla których jest to jeden z ważniejszych dni w klasie maturalnej, oczywiście pomijając studniówkę. 

Kolejna edycja targów pn. Szarada odbyła się w miniony piątek (18 marca). Wzięło w nich udział kilkuset uczniów, przede wszystkim z Zespołu Szkół nr 1, ale nie tylko. Na coroczne wydarzenie organizowane przez ZS nr 1 przybyli także uczniowie innych sokołowskich szkół.
Podczas targów, które trwały 4 godziny, swoje stoiska zaprezentowało aż 15 uczelni z całej Polski: Uniwersytet w Białymstoku, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Siedlcach, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Policealne Studium Menadżerskie NOVUM w Siedlcach, Akademia Obrony Narodowej w Warszawie i Politechnika Białostocka. 
 
Każda z tych uczelni zaprezentowała swoją ofertę. Uczniowie mogli zadawać pytania, rozmawiać z przedstawicielami szkół nt. rekrutacji, wymagań oraz porównywać je z innymi placówkami. Takie rozmowy - jak podkreślają organizatorzy - w dużej mierze  przyczyniają się do wyboru dalszej szkoły po ukończeniu liceum. Bo wybór w dzisiejszych czasach łatwy nie jest. Szkół jest mnóstwo, kierunków także.
 
Odpowiednie stoisko przygotowano także dla tych, którzy po ukończeniu szkoły średniej nie zamierzają dalej się uczyć, a chcą pracować. Przez 4 godziny dla uczniów czynne było stoisko Powiatowego Urzędu Pracy. Cieszyło się ono sporo popularnością. 

Swoje stoiska zaprezentowali ponadto: PKS Sokołów, Komenda Powiatowa straży oraz policji, centrum szkoleniowe ACZE i firma ADDIT z Węgrowa. 
 
Targi - jak co roku - cieszyły się ogromną popularnością uczniów. Kolejna edycja już za rok!
 
KW
fot. ZS nr 1

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe