17
2020
2015-11-24

Szansa dla gminy?


Gmina Bielany przystąpiła do Lokalnej Grupy Działania "Bądźmy Razem". Czy przyniesie to jakiekolwiek korzyści gminie? Wójt uważa, że tak. 

5 listopada w Urzędzie Gminy odbyły się się konsultacje społeczne w związku z przystąpieniem samorządu do stowarzyszenia. Spotkanie prowadził prezes "Bądzmy Razem" Ryszard Gajewski.
 
- Omówił on statut, zakres i tryb działania stowarzyszenia. Przedstawił najważniejsze projekty, które zostały zrealizowane w ramach działania LGD oraz wręczył katalogi wykonanych projektów. Następnie przedstawił propozycję strategii rozwoju na lata 2014-2020 oraz omówił cele i przedsięwzięcia zawarte w strategii. Każdy uczestnik konsultacji mógł zgłosić i opisać własne propozycje rozwoju gminy, własnej firmy lub organizacji pozarządowej - informuje UG w Bielanach. 
 
Stowarzyszenie skupia 9 samorządów z powiatu węgrowskiego. Gmina Bielany jest jedyną gminą z powiatu sokołowskiego, która przystąpiła do LGD "Bądźmy Razem". 
 
Wójt Zbigniew Woźniak wyraża przekonanie, iż działanie w  stowarzyszeniu będzie szansą dla gminy na realizację wielu projektów oraz wzrostu potencjału organizacji i stowarzyszeń społecznych.
 
opr.KW
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe