17
2020
2013-07-12

Szachowy turniej o puchar wójta


W ośrodku firmy „Gródek Dwór” Sp. z o.o. w Gródku nad Bugiem 6. lipca rozegrano turniej szachowy zaliczany do Grand Prix 2013 Siedlce w szachach o puchar Wójta Gminy Jabłonna Lacka, p. Wiesława Michalczuka.
Organizatorem był Klub Szachowy Skoczek Siedlce, pod kierownictwem p. Andrzeja Brochockiego. W turnieju startowało 46 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansie siedmiu rund, po 15 minut na zawodnika. Sędziował p. Waldemar Kulik z Węgrowa. Zwyciężył Sławomir Kurpiewski (Skoczek Siedlce), uzyskując w siedmiu partiach 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa (5,5 pkt), trzecie Andrzej Czapla (Skoczek Siedlce, 5,5 pkt). Czwarty był Adam Łukasik (Skoczek Siedlce), piąty Marcin Hryszkiewicz, szóste Zdzisław Stefanow (Skoczek Siedlce), siódme Zbigniew Litwiniec (Radzń Podlaski) i ósme Tomasz Sikorski (Skoczek Siedlce) - wszyscy po 5 pkt.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Tomasz Sikorski z Siedlec (5 pkt) przed Piotrem Puszkarskim z Białej Podlaskiej i Mateuszem Siwkiem z Radzynia Podlaskiego (obaj po 4,5 pkt). Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Mariusz Gołaski z Łukowa (4 pkt) przed Robertem Lipińskim z Siedlec (3,5 pkt) oraz Weroniką Zawistowską z Międzyrzecza Podlaskiego (3 pkt). Klasyfikację szkół podstaowoych klasa IV-VI wygrała Marianna Majewska z Węgrowa (3,5 pkt) przed Piotrem Rzeńcą z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Łukaszm Bartnikiem z Węgrowa (obaj po 3 pkt). Wśród najmłodszych uczniów (klasy I-III) zwycięzcą był Jakub Żurawicki z Węgrowa (4,5 pkt) przed Kacprem Czaplą z Siedlec i Michałem Goławskim z Łukowa, którzy uzyskali po 3,5 pkt. Zwycieżcy w klasyfikacji szkolnych otrzymali z rąk p. Wiesława Michalczuka nagrody rzeczowe. Upominki otrzymali też najmłodszy uczestnik turnieju, pięcioletni Mateusz Czapla z Siedlec i najstarszy, 87-letni p. Zbigniew Świderski z Siedlec.

JULIUSZ NOWICKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe