17
2020
2017-12-05

Szachowy turniej o puchar starosty sokołowskiego.


Wojciech Szymański z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Sarnaki zwyciężył bez porażki w XIII Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Sokołowskiego Leszka Iwaniuka.

W budynku sokołowskiej pływalni 2 grudnia szachiści z Międzyrzeca Podlaskiego, Węgrowa, Sarnak, Drohiczyna, Czeremchy i Sokołowa Podlaskiego rywalizowali w turnieju siedmiorundowym z czasem 15 minut na zawodnika. Najlepszym okazał się Wojciech Szymański, który jako jedyny zawodnik nie poniósł porażki, zremisował tylko jedną partię. Drugie miejsce zajął Józef Flaziński (UKS-STSz Sokołów Podlaski), pełniący również funkcję sędziego głównego zawodów, przegrał tylko jedną partię ze zwycięzcą turnieju. Na trzecim miejscu uplasował się Kukawski Wiktor (MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski), który zdobył 5 punktów i zwyciężył w kategorii juniorów młodszych. Na czwartym miejscu uplasował się drugi zawodnik z sokołowskiego klubu Krzysztof Skwierczyński, który zdobył 4,5 punktu. Najlepszym w kategorii juniorów starszych była Joanna Szymańska (ULKS Sarnaki) – 4 pkt., przed Aleksandrem Malinowskim i Mają Malinowską oboje z ULKS Sarnaki. W kategorii juniorów młodszych zdecydowanie wygrał Wiktor Kukawski przed Karoliną Sacharczuk (ULKS Sarnaki) i Przemysławem Sekułą (MUKS Fidei Węgrów).

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był dziewięcioletni Aleksander Wilgos z Sokołowa Podlaskiego.

Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczył prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego – Sokołowskie Towarzystwo Szachowe Józef Flaziński, wieloletni działacz szachowy.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo Olek!

Wojan
2017-12-05 21:49:44
Strona 1/1


Dane kontaktowe