6
2019
2018-03-13

Szachiści pamiętali o Żołnierzach Niezłomych


W niedzielę 11 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim po raz czwarty rozegrano Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystego otwarcia dokonali senator Waldemar Kraska, wspólnie z prezesem Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józefem Flazińskim.

Do rywalizacji przy szachownicach przystąpiło 30 zawodników z dziesięciu miejscowości od Mielnika po Warszawę. Zwyciężył sokołowianin Józef Flaziński z wynikiem 7, 5 punktu z 9 partii. Na drugim miejscu uplasował się Włodzimierz Gryczka Szachpol Łuków z dorobkiem 7 punktów. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Czapko (6 pkt.) z Siemiatycz. Zawodnicy w tej kolejności otrzymali puchary i nagrody przeznaczone dla klasyfikacji dorosłych. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Jakub Żurawicki z MUKS Fides Węgrów przed Robertem Górskim z Mielnika i Pawłem Nasiłowskim z Sokołowa Podlaskiego. W klasyfikacji młodzików najlepsi byli: Dawid Dobosiewicz (Sosnowe), Szymon Suska (Szachpol Łuków) i Krzysztof Dobosiewicz.

Celem imprezy było godne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i popularyzacja królewskiej gry. Uczestnicy turnieju w przerwie zawodów zostali poczęstowani przez organizatorów smaczną grochówką, a następnie udali się pod pomnik żołnierzy AK, gdzie złożyli kwiaty i oddali hołd poległym w walce o suwerenną Polskę.

Na uroczystym zakończeniu turnieju, z udziałem zastępcy burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztofa Dąbrowskiego, asystentki senatora Waldemara Kraski Joanny Malinowskiej i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Grażyny Skoniecznej najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczono puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkim juniorom i młodzikom dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Urząd Miasta Sokołów Podlaski, senatora Waldemara Kraskę, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych i Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.
 Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe