12
2020
2015-06-26

Świętowanie u salezjanów


Niedziela 24 maja była niezwykle ważnym dniem dla Parafii Salezjańskiej. 

Tego dnia świętowano 200-lecie urodzin ks. Jana Bosko, 90-lecie przybycia Salezjanów do Sokołowa Podlaskiego oraz 25-lecie kapłaństwa księży z Parafii św. Jana Bosko - ks. Dariusza Matuszyńskiego, ks. Stanisława Stachala, ks. Jana Niemca. Nie zapomniano 
o ks. Krzysztofie Jasińskim, salezjaninie pochodzącym z Sokołowa, który przebywa na misjach w Etiopii. Jubileusz świętował również ks. Kazimierz Dąbrowski, który przybył z orkiestrą i chórem Salezjańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku. Uczniowie ubogacali liturgię Mszy św., a także wystąpili w czasie Festynu Rodzinnego. Tego dnia przypadał też dzień odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
 
Główną częścią uroczystości była Msza św. o godz. 12.00. Pod koniec Mszy św. Jubilaci przyjmowali życzenia i podziękowania od dzieci, przedstawicieli parlamentu i władz samorządowych miasta i powiatu, dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu parafii, służb mundurowych i grup para Następnie rozpoczął się piknik, na który przybyło wielu gości i parafian. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich liczne atrakcje – konkurencje sportowe, konkursy, loterię fantową, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny. Świętowanie trwało wiele godzin.
 
jo

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Bogusław w 1985r. zapisał mnie do PZPR. Pracowałem wtedy w PKS. A Waldek pracował etatowo w ZSMP, był na tym zebraniu. Dobrze im się powodziło. Teraz też ci popaprańcy mają się dobrze. Gdzie sprawiedliwość?.

AD
2015-06-29 19:40:25

Dwa upadłe osiłki, członkowie PZPR - Waldemar pracownik aparatu i Bogusław agitator do partii. To cudaki. Ci na przeciw nie lepsi.

Ewa
2015-06-27 13:28:35
Strona 1/1


Dane kontaktowe