17
2020
2010-11-24

Świętowali Złote Gody


Parom z gminy Sokołów Podlaski wręczono w ubiegłym tygodniu medale przyznane przez prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

W środę pary małżeńskie, które świętują 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego spotkały się Wiejskim Domu Kultury w Nowej Wsi Grochowskiej.
- Minęło 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście – mówił do jubilatów wójt gminy Sokołów Ryszard Domański. -. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. Z Waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską. Przychodziły na świat w waszych małżeństwach dzieci. Usilnie zabiegaliście nie tylko o ich fizyczny, ale głównie o ich duchowy rozwój. Gdy dzieci dorastały, razem pokazywaliście im słowem i własnym przykładem jak żyć, jak odróżnić dobro od zła. Kształtowaliście ich charakter i sumienia. Od Was przejęli niejedno z codziennej kultury bycia, z dobrych nawyków. Spotykacie się, Drodzy Jubilaci, na uroczystościach rodzinnych i przy zwykłych okazjach. Wymieniacie nawzajem poglądy, gotowi jesteście na pewno spieszyć sobie z moralnym poparciem i pomocą. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Dziś z pewnością martwicie się o dzieci i wnuki - jak ułożą sobie własne życie w tej naszej trudnej rzeczywistości, czy dopisze Wam zdrowie, by móc cieszyć się tym jak rozwijają się następne pokolenia Waszej Rodziny, czy dzieciom i wnukom żyć się będzie dobrze. Kiedy z refleksją pochylacie się nad rodzinnymi albumami z pewnością zdajecie sobie sprawę, że to dzięki Waszym wysiłkom w Waszych rodzinach panuje szczęście i wzajemne zrozumienie - stabilizacja.
Pary małżeńskie obchodzące jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to: Teresa i Józef Żmudzcy, Jadwiga i Wacław Dziewulscy, Irena i Józef Kosior, Janina i Czesław Mąka, Anna i Romuald Kołodziejak, Hanna i Jan Górscy, Celina i Stanisław Wyszomierscy, Władysława i Józef Marchela, Janina i Zdzisław Tomasiuk, Ludwina i Stanisław Lewocik, Stanisława i Jan Kudelscy, Alina i Zenon Płacheta, Janina i Henryk Mróz, Jadwiga i Mieczysław Sulich, Alina i Edward Gromek, Zofia i Józef Jakubiak, Leokadia i Lucjan Rucińscy.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe