17
2020
2013-10-04

Świętowali złote gody


Razem na dobre i złe. W zgodzie, miłości i uczciwości przezwyciężali trudne chwile życia codziennego. Przez całe 50 lat!
 
W JABŁONNIE...
Łącznie 14 par z gminy Jabłonna obchodzi w tym roku jubileusz z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość z tej okazji odbyła się w środę, 25 września o w sali GOK w Jabłonnie. Jubilatom życzenia zdrowia oraz dalszego szczęśliwego życia złożył wójt gminy Wiesław Michalczuk, kierownik USC Krystyna Michalczuk oraz ks. Józef Frańczuk. Wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne oraz „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.
Później była lampka szampana, kawałek tortu, część artystyczna przygotowana przez dzieci z przedszkola oraz występy Zdzisława Radzikowskiego oraz Antoniego Kotowskiego. W tym szczególnym dniu dostojni jubilaci mieli okazję do wspólnych wspomnień.
A oto imiona i nazwiska jubilatów: Maria i Tadeusz Antoniak, Janina i Mieczysław Bazylczuk, Lucyna i Franciszek Jóźwiak, Krystyna i Zdzisław Jóźwiak, Eugenia i Henryk Mastelarczuk, Krystyna i Ryszard Misztal, Marianna i Ryszard Niebrzydowscy, Marta i Andrzej Ostasiuk, Anna i Franciszek Replińscy, Janina i Jan Sękal, Krystyna i Zygmunt Siemieńczuk, Anna i Kazimierz Wojtkowscy, Marianna i Eugeniusz Wrzosek, Janina i Eugeniusz Żółkowscy.
 
W SABNIACH...
Uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Sabnie obchodzono 2 dni później, 26 września. Na początku w kościele pw. świętej Trójcy w Grodzisku odprawiona została Msza Święta w intencji jubilatów, którą celebrowali: ks. kan. Antoni Sieczkiewicz z Grodziska, ks. kan. Waldemar Górski z Niecieczy oraz ks. Piotr Arbaszewski z Zembrowa. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku Urzędu Gminy w Sabniach, gdzie jubilaci z rąk wójta gminy Sabnie Ireneusza Piotra Wyszyńskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wacława Mikołajczuka, otrzymali medale i odznaczenia. W tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło łącznie 12 par: Stanisława i Zygmunt Głowacz, Barbara i Zygmunt Karandys, Alina i Józef Kierylak, Sabina i Kazimierz Kotowscy, Irena i Czesław Krajewscy, Krstyna i Stanisław Mikołajczuk, Wanda i Polikarp Oksięciuk, Jadwiga i Wacław Poślada, Lidia i Stefan Siemieniuk, Janina i Antoni Szymańscy, Irena i Tadeusz Tyszko, Halina i Henryk Wyszyńscy.
 
KAMIL WASZCZUK / FOT. UG Sabnie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe