29
2022
2022-09-20

Świętowali złote, diamentowe i żelazne gody


W czwartek 15 września w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka odbyła się niezwykła uroczystość – Jubileusz złotych, diamentowych i żelaznych godów. Jubileusz, za sprawą którego mieliśmy okazję patrzeć na jubilatów, którzy świętowali 50- lecie, 60- lecie i 65- lecie małżeństwa.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale i dyplomy za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w Jego imieniu wręczył wójt gminy Wiesław Michalczuk w asyście przewodniczącego rady gminy Stanisława Strzały, Marii Kowalskiej sekretarza gminy i Marty Harasimiuk skarbnika gminy. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (50 rocznica ślubu) odznaczeni zostali Państwo: Wiesława i Franciszek Bobrowscy, Zofia i Tadeusz Borysowie, Daniela i Zenobiusz Ewiakowie, Irena i Tadeusz Kurkowie, Bogumiła i Zenon Łukasiakowie, Barbara i Wacław Niemirkowie, Jadwiga i Jerzy Paproccy, Alina i Witold Stolarczukowie, Marianna i Henryk Wrzoskowie, Halina i Andrzej Zieniewscy.

Dyplomy za długoletnie pożycie, z okazji 60 rocznicy ślubu, otrzymali Państwo: Janina i Wincenty Kupiszowie, Marianna i Stanisław Moczulscy, Marianna i Ryszard Niebrzydowscy, Mirosława i Stanisław Pietrzakowie, Teresa i Andrzej Trochimiakowie, Anna i Kazimierz Wojtkowscy, Cecyla i Zdzisław Żerowie, Janina i Eugeniusz Żółkowscy.

Dyplomy za długoletnie pożycie, z okazji 65 rocznicy ślubu, otrzymali Państwo: Eugenia i Gustaw Kurowscy, Krystyna i Józef Banasiukowie.

- Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, sześćdziesiąta czy sześćdziesiąta piąta to nabiera ona szczególnego znaczenia. To symbol wierności i miłości rodzinnej oraz dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Przeżyliście wspólnie ponad pół wieku. To czas, w którym z pewnością nie brakowało szczęścia, sukcesów, porażek, kłótni a nawet łez. Jednak idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności. Jubilatom życzę kolejnych dni, miesięcy, lat pełnych szczęścia i radości, zdrowia, jak również tego, aby cieszyli się życiem w każdym jego momencie – powiedział wójt gminy Wiesław Michalczuk.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewniły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jabłonnie Lackiej oraz zespół ludowy „Jabłoniacy”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej.UG Jabłonna Lacka/Opr. K. W. 
Fot. UG
 Jabłonna Lacka

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe