11
2020
2018-10-30

Świętowali wspólnie przeżyte 50 lat


W niedzielę 14 października 2018 r. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach z okazji jubileuszu Złotych Godów wyróżniono i uhonorowano medalami 15 par. Uroczystość uświetniona została wspaniałym koncertem.

Wyjątkowy dzień rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pw. NMPNP w Repkach, którą w intencji Jubilatów odprawił ks. proboszcz Andrzej Dryżałowski. Po nabożeństwie Jubilaci w towarzystwie swoich bliskich oraz zaproszonych gości udali się do środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej.

Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki odczytał list gratulacyjny skierowany do Jubilatów przez Prezydenta RP. Następnie wręczono parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji dokonali Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Adam Czarnocki.

Następnie głos zabrała Wójt, która złożyła jubilatom życzenia i pogratulowała wspólnie przeżytych 50 lat:

– Państwa piękny jubileusz przypada w szczególnym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Połowę tego czasu przeżyli Państwo razem. To piękne i wzruszające. Macie Państwo za sobą co najmniej 50 lat wspólnej drogi, to wiele wspólnych trosk, marzeń, tęsknot, małych i większych radości. Wszystkim należą się podziękowania i wyrazy uznania za dochowanie wierności przysięgi małżeńskiej, za trud zmagania się z prozą życia codziennego oraz za piękną postawę i wzór dla młodego pokolenia.

W imieniu Złotych Jubilatów głos zabrała Marianna Kosmala, która podziękowała organizatorom uroczystości za pamięć, życzenia oraz zorganizowanie pięknego i pełnego wzruszeń spotkania.

Wyjątkową uroczystość uświetnił koncert okolicznościowy. Tego dnia zabrzmiały m.in. takie utwory jak „Prywatki” czy „Dziewczęta z Barcelony”. Ich piękne wykonanie nie tylko zachęcało do wspólnego śpiewania ale również do tańca.

Muzyczną ucztę zagwarantowali: Katarzyna Laskowska – sopran, Robert Szpręgiel – baryton, Małgorzata Piszek – fortepian, Tadeusz Melon – skrzypce, Tomasz Kirszling – trąbka. Koncert pięknie prowadził Ryszard Nowaczewski.


Katarzyna Dybowska« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe