2
2020
2013-03-08

Święto Żołnierzy Wyklętych w Kosowie


Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św., w której uczestniczyły władze lokalne, senator RP Waldemar Kraska, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, harcerze, nauczyciele, opiekunowie młodzieży oraz społeczność Kosowa Lackiego.
Następnie wszyscy udali się pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych, przy którym honorową wartę pełnili harcerze z 40 Drużyny Harcerskiej im. „Kamyka”, działającej przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim.
Wiązanki kwiatów złożyli: senator RP Waldemar Kraska, burmistrzowie Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak i Longina Oleszczuk , przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stanisław Kuziak, radny powiatowy Tadeusz Mróz oraz przedstawiciele rodzin. Chwilą ciszy, wśród płonących zniczy uczczono pamięć żołnierzy.

Hanna Ratyńska

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Panie doktorze,ostatni raz dostał pan mój głos w wyborach.Teraz widzimy kogo popiera PiS i kler.Jak tak można.Oni w Ratyńcu w studni utopili mojego brata i 2 sąsiadów.

Ewa
2013-03-11 12:49:29

Przykro mi. Byłam nauczycielką w Szkole Podstawowej w Kosowie.Jestem w niesmaku, jak tak można młodzież oszukiwać,zmuszać ich do uczestnictwa w takich "uroczystościach", nie mówiąc prawdy. Przecież ci "wyklęci"narobili więcej zła niż okupant.Trzeba to jasno POWIEDZIEĆ.

J
2013-03-10 18:35:52

Ci żołnirze przyszli do naszego domu.Chcieli jeść.Rodzice dali im jeść i pić.Potem zażądali wieprzka i mąki.Ojciec nie chcial im dać.Przyłożyli mu karabin do głowy i kazali zdjąć spodnie.Nie chciał.Sami to zrobili i posadzili go gołym tyłkiem na piecyku/tzw.kozie/.Przeżył bo przyjechała ubecja i ich przegoniła.W strzelaninie zginął jeden bandzior i czterech ubeków.

Janina ze Skibniewa
2013-03-10 15:49:56

Przecież jeszcze żyją ludzie,którzy pamiętają dokonania tych rycerzy. Niech powiedzą prawdę.Jak bili i mordowali ludność cywilną,bezbronną, niewinną.Jak rabowali i palili dobytek tych,którzy odważyli się wziąć ziemię z reformy rolnej,być sołtysem,chodzić do szkoły.Pani redaktor nie się przejedzie do Orli, to niedaloko,na podlasiu,dowie się co ci wyklęci zrobili z mieszkańcami wsi.A tych organizatorów zapamiętamy,wybory niedługo.

Marian
2013-03-10 12:34:38

Straszne.Oprawców,morderców bezbonnych ludzi gloryfikuje się.To tylko w katolickim piekle coś takiego może się dziać.

Jakub
2013-03-09 11:20:21

A może zrobicie podobną uroczystość ofiar tych gloryfikowanych.

syn
2013-03-08 22:15:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe