3
2019
2017-11-02

Święto pierwszaków w Kosowie Lackim


 W czwartek 26 października 2017 r. 38 pierwszoklasistów zostało włączonych w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Świadkami tego wyjątkowego wydarzenia byli rodzice, dyrektor szkoły – Grażyna Niemierka i Elżbieta Mateusiak, dyrektor przedszkola – Elżbieta Pietrzykowska, wychowawcy oraz zaproszeni goście – ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim, Policji oraz Rady Rodziców.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas pierwszych i przedstawiciele klas III. W trakcie uroczystości pierwszoklasiści wykazali się znajomością Hymnu Państwowego, Hymnu Szkoły, symboli narodowych, obowiązków ucznia oraz zachowania się na przejściu dla pieszych. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Część oficjalną wyreżyserowały wychowawczynie – Ewa Ratyńska i Jadwiga Kędzior, a taniec przygotowała Iwona Wyszomierska.

Potem uczniowie w ozdobnych biretach złożyli uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim dokonała Pani Dyrektor Grażyna Niemierka. Wychowawczynie, aby upamiętnić to wydarzenie, wręczyły każdemu pierwszakowi pamiątkowy dyplom oraz plan lekcji, a rodzice medale i kuferki z uczniowskimi skarbami. Również zaproszeni goście obdarowali dzieci drobnymi upominkami. Ksiądz Tomasz Pełszyk skierował ciepłe słowa do najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć w okolicznościowych biretach, dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z rodzicami i wychowawcami dalej świętowali dzień, w którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim.

Naszym pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, samych radosnych chwil i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Ewa Ratyńska / Fot. Jarosław Zaranek

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe