43
2019
2017-11-22

Święto Niepodległości w Miejskim Przedszkolu Nr 3


 13 listopada 2017 r w Miejskim Przedszkolu Nr 3 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości-11 listopada. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, gość honorowy Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski pan Krzysztof Dąbrowski, uczniowie klasy mundurowej w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego z wychowawcami panią Martą Stelmach i panią Agnieszką Bocian, przedstawiciele Rady Rodziców oraz personel przedszkola.

Montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Przedszkolaki Ojczyźnie" przygotowały dzieci 6-letnie z grupy Kubusie pod kierunkiem pani Wioletty Skorupka oraz pani Urszuli Ciach. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez recytację wierszy, taniec i śpiew pieśni o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało-czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Zachwyt i zdziwienie dzieci wywołała wizyta wspomnianych już gości a mianowicie uczniów klasy mundurowej z ZS Nr 1, którzy po części artystycznej spotkali się z dziećmi.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju, Spotkanie edukacyjne ubarwione zostało prezentacją mundurów wojskowych. Na zakończenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości delegacje dzieci z poszczególnych grup naszego przedszkola z wychowawcami, dyrektorem panią Jolantą Krysiak, Burmistrzem panem Krzysztofem Dąbrowskim oraz uczniami z ZS Nr 1 udały się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego gdzie dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym w obronie naszej ojczyzny.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję że zapadnie on w pamięci naszych,, Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Info / Fot. MP3

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe