43
2019
2013-03-18

Święto Kobiet w gminie Repki


W dniu 8 marca z  okazji  Dnia Kobiet w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Repkach odbyło się uroczyste spotkanie Pań z gminy Repki. Tradycyjnie organizatorami spotkania byli Wójt gminy Repki, Gminny Ośrodek Kultury w Repkach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Terenowy Ośrodek Doradców w Sokołowie Podlaskim.
Spotknie rozpoczęto okazjonalnym programem artystycznym w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego z Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach. W programie dedykowanym Paniom Michał Protasiewicz kreślił portret psychologiczny kobiet. Na koniec życzył im „ Niech los Wam z oczu łez nie wyciśnie, niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie. Wszystko co piękne i wymarzone, w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.”
Życzenia złożyła również wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz. Pani wójt podkreśliła ważną rolę kobiety w rodzinie i w życiu społecznym. Od czasu równouprawnienia, które wprowadzono w Europie na początku dwudziestego wieku (w Polsce prawo wyborcze  dla kobiet wprowadzono w 1918r.) kobiety wykazały, że dorównują mężczyznom, a są dziedziny,  w których ich przewyższają – powiedziała pani wójt. Następnie wszyscy obejrzeli inscenizację pt. „Trędowaty, bo nie kochany” przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Repkach. Sztuka uwrażliwia na skutki braku prawdziwej miłości w życiu człowieka.
Część artystyczną prowadziły Martyna Koprowska i Adrianna Zabiegało.
Wyłoniono laureatki Olimpiady Wiedzy o Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii.
Podczas uroczystości odbyła się olimpiada, w której wzięło udział 30 pań z terenu gminy Repki. Uczestniczki olimpiady rozwiązywały test zawierający 40 pytań z zakresu obejmującego tematy niezbędne w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego.
W wyniku oceny największą ilość punktów uzyskały : Wiesława Borychowska zam. Borychów – i miejsce, II miejsce zajęła Teresa Lipińska mieszkanka Sawic Bronisz, III- Jadwiga Wojtczuk z Wyrozębów Wszystkie uczestniczki olimpiady otrzymały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody wręczała pełnomocnik Komisji Teresa Stasiuk, która przedstawiła również zakres działań Komisji i efekty jej pracy.
Pokazy dekoracji potraw i kosmetyczny budziły duże zainteresowanie Pań.
Piękne kwiatki, listki, łabędzie, baranki wychodziły spod ręki specjalistki Mazowieckiego Ośrodka Doradców Rolnych Warszawa Oddział w Siedlcach Henryki Borkowskiej. Panie poznały również zasady obowiązujące przy dekorowaniu potraw.
Zabiegi kosmetyczne dłoni przeprowadzała Adrianna Zabiegało. Prawie wszystkie panie skorzystały z zabiegu, pomimo że wkrótce powracały do obowiązków, które nie sprzyjały pielęgnacji rąk. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Avonu z kosmetykami i bizuterią. Wszystkie panie otrzymały symboliczny kwiatek.
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe