17
2020
2015-01-15

Świetlica w Zembrowie już otwarta


W sobotę 20 grudnia w Zembrowie miało miejsce oficjalne otwarcie i poświecenie świetlicy w remontowanym Domu Parafialnym.

Poświecenia pomieszczeń dokonał Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, który tego dnia koncelebrował również uroczystą Mszę Świętą w miejscowym kościele. 
 
Po Mszy św. liczna grupa mieszkańców parafii, w tym osoby zaangażowane w powstanie świetlicy, a także przedstawiciele wspólnot i ruchów działających na terenie diecezji oraz słuchacze Uniwersytetu Rodziny Diecezji Drohiczyńskiej zgromadzili się w pięknie wyremontowanych pomieszczeniach dawnej sali katechetycznej i obejrzeli przestawienie „Kolędnicy misyjni”, przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej pod kierunkiem katechety Krzysztofa Błońskiego. Były podziękowania ks. dra Piotra Arbaszewskiego, proboszcza parafii, kierowane do tych, którzy przyczynili się do remontu i wyposażenia świetlicy, a także łamanie się opłatkiem i życzenia świąteczno-noworoczne. Świetlica parafialna powstała w ekspresowym tempie dwóch miesięcy. 
 
W tym czasie wyburzono niektóre ściany powiększając jej powierzchnię, wymieniono okna, drzwi, położono nowe posadzki i ogrzewanie, pomalowano ściany i sufit, zainstalowano nagłośnienie i sprzęt do projekcji filmów. Obok świetlicy znajduje się siłownia z wyposażeniem. Miejsce jest dostępne dla osób na wózkach.  Świetlica będzie służyła nie tylko mieszkańcom parafii, w godnych warunkach będą odbywały się kursy przedmałżeńskie i inne przedsięwzięcia.
 
Sobotnie spotkanie było też ważne dla doradców rodzinnych z terenu diecezji - biskup Pikus wręczył dyplomy ukończenia dwuletniego kursu nowym nauczycielom Naturalnego Planowania Rodziny. Kurs odbywał się z inicjatywy Joanny Wilgodzkiej, Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego i ks. Piotra Arbaszewskiego, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i przebiegał pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. PSN NPR jest niedochodową organizacja pozarządową i istnieje od 1989 roku. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej płodności i jej fizjologicznych uwarunkowań.  Działania Stowarzyszenia prowadzą do poprawy zdrowia psychofizycznego polskiego społeczeństwa, umacniają rodzinę i budzą szacunek do życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. 
 
PSN NPR od początku swego istnienia współpracuje z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi oraz organizacjami promującymi NPR i wychowanie młodzieży do życia w rodzinie.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe