17
2020
2019-05-14

Światowy Dzień Zdrowia z atrakcyjnymi nagrodami


W środę 8 maja 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zdrowotnej. Były wykłady, możliwość konsultacji ze specjalistami oraz konkurs z nagrodami.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokołowie Podlaskim oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sokołowie Podlaskim zaprosiły mieszkańców gminy Sterdyń na obchody Światowego Dnia Zdrowia. W spotkaniu udział wzięli Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego Ryszard Domański, Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, Wicewójt Gminy Sterdyń Tomasz Rostkowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni Anna Kur, panie z Gminnego Klubu Seniora oraz młodzież z Zespołu Szkół w Sterdyni.

Wszystkich przybyłych przywitała Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim - Marzenna Hardej. Następnie wykład na temat dostępu do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli systemu podstawowej opieki zdrowotnej wygłosiła Teresa Żółkowska z Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Siedlcach. Kolejną prelegentką była dietetyk Julia Kozak z Centrum Dietetycznego Naturhouse, która wygłosiła wykład pt. “Dieta seniora w XXI wieku”.

Po wykładzie zaproszono wszystkich obecnych do udziału w konkursie wiedzy na temat diety i zdrowego stylu życia. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.

- “Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” - podsumował słowami Jana Kochanowskiego spotkanie Wicestarosta Ryszard Domański. - Gratuluję państwu organizacji tak wspaniałego i potrzebnego spotkania. Gratuluję również wszystkim obecnym, że mają w sobie chęć ciągłego pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Zdrowie to najważniejsze, co mamy, więc spotkań tego typu nigdy nie jest za wiele.

Po wręczeniu nagród wszystkim laureatom, można było skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia i poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo, panie z sokołowskiego Centrum Naturhouse zachęcały do wykonania analizy składu ciała oraz konsultacji dietetycznych.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia zorganizowane były dzięki życzliwemu wsparciu i zaangażowaniu starosty Elżbiety Sadowskiej oraz wójta Grażyny Sikorskiej.
Katarzyna Dybowska  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe