2
2020
2017-12-19

Świąteczny jarmark po raz 17!


W niedzielę 17 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich odbył się tradycyjny jarmark świąteczny organizowany przez Sokołowski Ośrodek Kultury. 53 wystawców z Sokołowa Podlaskiego i okolic prezentowało bożonarodzeniowe ozdoby na choinkę, świąteczne stroiki, regionalne potrawy i wypieki.

Jak co roku, na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego mogli uczestniczyć w klimatycznym jarmarku. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00, lecz liczni wystawcy byli na miejscu dużo wcześniej. Na kolorowych, przyciągających wzrok stoiskach mogliśmy podziwiać misternie wykonane ozdoby świąteczne: ręcznie zdobione bombki, dekoracje z papieru i włóczki oraz ozdoby z naturalnych surowców takich jak: szyszki, orzechy czy słoma. Nie zabrakło również świątecznych stroików, a także tradycyjnych szopek.

Jednak sokołowski jarmark obfitował nie tylko w bożonarodzeniowe ozdoby, ale także w liczne świąteczne potrawy. Podczas imprezy można było skosztować i nabyć takie smakołyki jak: pierogi, krokiety, pasztety, wędliny, kiełbasy, sery, przetwory, pieczywo, miód oraz nalewki. Nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych słodkości w postaci makowca, pierników i innych ciast.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia była delegacja z zaprzyjaźnionej Czerwionki-Leszczyn na Śląsku. Włodarze miasta oraz panie z koła gospodyń wiejskich złożyli mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego świąteczne życzenia oraz częstowali takimi śląskimi specjałami jak makówki czy słodka bakaliowa moczka.

Niezwykłe spotkanie umilili swoją muzyką i śpiewem znane i lubiane sokołowskie grupy: Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” oraz Zespół Wokalny „Złote lata”.

Jarmark świąteczny był nie tylko doskonałą okazją do nabycia niepowtarzalnych świątecznych ozdób czy skosztowania produktów lokalnych twórców, ale również złożenia życzeń znajomym czy oraz kupienia oryginalnych prezentów dla bliskich.

Katarzyna Dybowska 
 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe