1
2020
2011-01-02

Świątecznie w Jabłonnie Lackiej


Przy wtórze kolęd i pastorałek w języku polskim, angielskim i rosyjskim 22 grudnia w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy przygotowany przez nauczycieli i uczniów.

Podczas imprezy kupić można było własnoręcznie przygotowane przez dzieci ozdoby świąteczne: bombki z papieru lub sznurka, misternie składane gwiazdki, aniołki z serwetek i masy solnej, butelki ozdabiane techniką dequpage, kartki świąteczne, które wyszły spod rąk gimnazjalistów czy stroiki na stół. Najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w ozdabianiu pierników, które potem z chęcią zjadły, lub w warsztatach plastycznych. Uczniowie ze szkolnego chóru oraz koła gitarowego przygotowali koncert „Kolędujmy Małemu”. Wspólnie ubrano też choinkę.
Głównym punktem programu były jasełka oraz część artystyczna o świętach w krajach europejskich przygotowana w trzech językach: angielskim, rosyjskim i oczywiście polskim. Podczas jarmarku tradycyjnie już rozwiązano konkurs na najładniejszą dekorację sali lekcyjnej. W tym roku jury, w skład którego wchodziły panie: Grażyna Tokarska z Urzędu Gminy, Barbara Gizińska - kierownik GOK, Daniela Romańczuk- kierownik GOPS, ks. Sylwester Falkowski, Krzysztof Kotowicz - dyrektor ZS w JL oraz nauczyciele ze szkoły, przyznało 2 nagrody pieniężne w wysokości 2000 złotych, po jednej dla szkoły podstawowej i gimnazjum. W SP nagrodę przyznano uczniom klasy Ia i Ib, a w gimnazjum  klasie IIIa i IId. Nagrody ufundowała dyrekcja oraz rada rodziców. Pieniądze uczniowie będą mogli przeznaczyć na zakup wyposażenia lub pomocy dydaktycznych do swoich sal. Wspólne kolędowanie zakończyło się składaniem życzeń i dzieleniem się opłatkiem.
INFO/FOT. AK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe