17
2020
2013-08-16

Survival w Serpelicach nad Bugiem


W lipcu grupa 15 uczennic Gimnazjum Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej wzięła udział w obozie, podczas którego miały one okazję poznać tajniki survivalu. Wyjazd zorganizowany został w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Szkoła Równych Szans”.

Dziewczęta na co dzień biorące udział w zajęciach koła tanecznego, przez tydzień doskonaliły swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, wspinając się po oponach i drabince speleologicznej oraz mostach linowych. Pod okiem instruktorów opanowywały naukę pływania na kajakach, zasady bezpieczeństwa nad wodą i w lesie oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Nauczyły się rozniecać ogień oraz pozyskiwać wodę pitną. Podczas gry terenowej opanowały zasady posługiwania się kompasem, GPSem i krótkofalówkami. Strzelały z łuku oraz wiatrówki, uczyły się wiązać węzły żeglarskie. Posiadły wiedzę dotyczącą szyfrów. Przy okazji uczyły się tutaj przyrody, fizyki, biologii, chemii, medycyny, psychologii, terenoznawstwa. Jednocześnie poznawały historię regionu i nie tylko. Na spotkaniu z członkiem Bractwa Kurkowego, który zaprezentował strój szlachecki oraz opowiedział o zwyczajach i tradycjach Bractwa, poznały również fragment historii polskiej szlachty.
Doskonałą zabawą okazały się zajęcia nocne przeprowadzone w lesie z użyciem noktowizora, rywalizacja w małych grupach podczas zajęć integracyjnych i sprawnościowych oraz bitwa paintbollowa. Największą jednak radość sprawił uczestniczkom zjazd ponad rzeką Bug na specjalnie przygotowanej do tego celu linie. Okrzykom radości nie było końca. Po zakończonych zajęciach wszystkie chętne dziewczęta mogły nauczyć się jeździć konno.
Opiekunami podczas obozu była Pani Beata Milewska oraz Marzena Toczyska.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe