1
2020
2017-01-22

SuperCertyfikat za innowacje pedagogiczne dla Miejskiego Przedszkola nr 2


Jak wychować twórcze, optymistyczne i ciekawe świata dziecko? Nauczycielki z MP2 już to wiedzą!

10 Certyfikatów i 2 SuperCertyfikaty TOC powędrowało z rąk pani Anny Goc - Konsultanta ds. informacji pedagogicznej i wydawnictw MSCD w Siedlcach do kadry Miejskiego Przedszkola nr 2. Przedszkole otrzymało Super Certyfikat za szczególne zaangażowanie, kreatywność i efektywne wykorzystanie TOC oraz wiedzy i umiejętności z podstaw neurodydaktyki w praktyce.

Realizacja zadań wynikających z podstawy programowej wymaga od nauczycieli sięgania po nowe rozwiązania edukacyjne, stosowania nowych form i metod, szukania ciekawszych, bliższych dziecku rozwiązań, co przyczynia się do podniesienia efektywności jego rozwoju od płaczącego malucha do kreatywnego i samodzielnego ucznia. Dlatego też nauczyciele z MP 2 poszukując innowacyjnych, kreatywnych metod, uczestniczyli w dwuletnim projekcie edukacyjnym „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”, przeszli 24-godzinne szkolenie, spotkania ze specjalistami w dziedzinie neurodydaktyki i inteligencji wielorakich oraz trenerami TOC, opracowywali scenariusze zajęć oraz przeprowadzili zajęcia otwarte z udziałem przedstawiciela MSCDN w Siedlcach.

TOC to program, który pozwala na identyfikację i zarządzanie ograniczeniami występującymi w otaczającym nas świecie, przy czym ograniczenie rozumiane jest tu jako czynnik spowalniający nasze osiągnięcia, czy realizację wyznaczonego celu. Celem TOC jest wspieranie dzieci i młodzieży w procesie nabywania umiejętności określania i wyrażania własnych potrzeb, jasnego komunikowania się z innymi, wytrwałego dążenia do celu i przewidywania konsekwencji zdarzeń związanych z podjętymi decyzjami.

Nowa wiedza i umiejętności przeszkolonych nauczycieli z pewnością pozwolą na jeszcze lepszą organizację pracy przedszkola, a co za tym idzie lepiej zaspokoją potrzeby edukacyjne dzieci. Gratulujemy!

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To jest powalone!. Nauczycielki w przedszkolu. Jak ja tam byłem to były przedszkolanki, opiekunki i wszystko było ok. Teraz są nauczycielki, a dzieci nie kumate, nic nie wiedzące. SZOK!! Ale panie się promują, żeby im płacić za 10 godzin pracy 3000zł. miesięcznie. Bogaty kraj!.

Ewa
2017-01-23 12:55:41
Strona 1/1


Dane kontaktowe