42
2019
2018-05-15

"Super Trzecioklasista" po raz szósty


27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sterdyni odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy SUPER TRZECIOKLASISTA. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Bądź bezpieczny w sieci” i była zgodna z polityką oświatową państwa na ten rok szkolny.

Pomysłodawczynie i organizatorki konkursu to Bożena Jenda, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni i Elżbieta Wilk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Sokołowskiego, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski i Wójt Gminy Sterdyń.

Celem konkursu było promowanie talentów uczniów, wdrażanie do samodzielnego zdobywania i wykorzystywania wiedzy oraz propagowania zasad zdrowej rywalizacji. Tematyka konkursu miała zachęcać uczniów do świadomego korzystanie ze zdobyczy współczesnej techniki.

Podobnie jak w ubiegłych latach, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim 42 uczniów z 13 szkół powiatu sokołowskiego. Laureatami zostali: Franciszek Omieciuch ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim – za zajęcie I miejsca otrzymał tablet. II miejsce i smartfona wywalczyła Aleksandra Pasik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. III miejsce zdobyła Zuzanna Marchel ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim – w nagrodę otrzymała głośnik i słuchawki bezprzewodowe. Fundatorami tych cennych nagród byli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, Starosta Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk i Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska. Nagrody uroczyście wręczyli: wójt Grażyna Sikorska i Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Sokołowie Podlaskim Mieczysław Sobieszczak.

Powiatowa Komisja Konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Jakuba Rydzewskiego ze SP nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Juliana Olszewskiego z SP w Grochowie, Anieli Fabisiak i Igora Michalczuka z SP w Ceranowie oraz Mai Filipek z SP nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Bezprzewodowe głośniki dla wyróżnionych ufundowała i wręczyła Edyta Świderska. Sponsorem upominków – pięknych kubków z logo konkursu - dla wszystkich uczniów i ich opiekunów był Dyrektor Operacyjny Grupy Energetycznej w Morszkowie Wiesław Steć.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom i sponsorom nagród. Ciepłe słowa uznania kierują do koleżanek nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie i trud wkładany w przygotowanie uczniów. Szczególne podziękowania kierują do dyrekcji szkół Pani Grażyny Binduły i Pani Grażyny Skoniecznej za wsparcie inicjatywy i pomoc w organizacji konkursu.
 

Oprac. J.O. 
Fot. SP w Sterdyni

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe